Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«Виходиш на вулицю і не можеш дихати, адже все горить»: мешканка Гостомеля довірила історію Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова

05.03.2023

Ольга Смолянчук — депутатка Гостомельської ради. Вона залишалася у місті протягом всього часу ворожої окупації та на власні очі бачила звірства росіян. Діти та дорослі місяць перебували у нелюдських умовах, місто палало... Свою історію Ольга довірила Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

«З 24 лютого Гостомель був окупований і обстрілювався росією. Зайшли російські війська, висаджували десанти, заїжджали танки. Коридорів не давали. Тих, хто виїжджав самостійно, розстрілювали. Навіть машини, де було написано „Діти“», — розповідає Ольга.

Жителі Гостомеля бачили все на власні очі: як бомбардували з літаків, як стріляли танки, як виганяли людей з будинків, як вбивали... Найтяжче було не знати, як довго триватиме жах.

«Ти виходиш на вулицю і навіть не можеш вдихнути повітря, бо все навколо горить. Вночі все настільки палало в Гостомелі, що нам здавалося, ніби ми вийшли вдень», — ділиться Ольга.

Дуже важко їй було дивитися на діток, які залишилися в окупації: вони лякалися, кричали. А деякі діти тоді лише народилися — у оточенні вогню та під звуки вибухів... Тікаючи, ворог залишив по собі розбиті будинки, вулиці та парки, знищені підприємства. Але життя триває: наразі до Гостомеля вже повернулося 85% мешканців. Місто поступово відновлюється.

«Ми розуміємо, що це довгий шлях. І сподіваємося, що більше не доведеться переживати такий наступ», — каже Ольга. Дивіться та слухайте її історію за посиланням bit.ly/3JaAULG

Історія Ольги увійшла до архіву Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова. Це наймасштабніший у світі архів історій мирних мешканців України, які постраждали від війни. Архів Музею налічує вже понад 60 000 історій.

Кожна історія важлива. Розкажіть свою! Поділитися історією можна так:

— напишіть вашу історію на власній Facebook-сторінці з хештегами #Голоси_Мирних #розкажіть_свою_історію та запросіть друзів долучитися;
— скористайтеся чат-ботом t.me/civilvoicesmuseum_bot у Telegram;
— відвідайте портал Музею https://civilvoicesmuseum.org/ та натисніть «Розповісти історію» праворуч зверху;
— зателефонуйте на безкоштовну гарячу лінію 0 (800) 509 001