Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Волонтери активізують роботу на Донбасі — ЗМІ.

18.02.2015

Спеціальний пропускний режим волонтери називають головною проблемою у своїй роботі. Про це написали журналісти газети «Дзеркало тижня»

 

16 лютого у столичному готелі «Опера» представники неурядових громадських організацій розповіли, чого очікують від перемир’я на сході, на чому сфокусуються найближчим часом і які питання ставлять перед державою.

За словами учасників зустрічі, ключову роль у розв’язанні проблем мирного населення зони АТО й далі відіграють українські волонтери. Жителі територій, де ведуться бойові дії, відчувають підтримку з боку України переважно завдяки неурядовим організаціям і фондам.

Одну з головних проблем у своїй роботі волонтери бачать зараз у спеціальному пропускному режимі.

«Ми негативно ставимося до того, що в людей немає можливості виїхати із зони АТО, щоб вони могли отримувати допомогу та соціальні виплати, — говорить Оксана Філіпішина, представник уповноваженого ВР із прав людини. — Для того щоб людині поїхати й купити продукти харчування, потрібно витратити 10 днів на перевірки у МВС, СБУ. Отже, єдина можливість вижити — гуманітарна допомога, зокрема, від таких організацій, як Фонд Ахметова».

Додаткові труднощі останнім часом виникли і для волонтерських груп — вони також мають пройти складну процедуру отримання перепустки. Є також обмеження з гуманітарних вантажів.

Незважаючи на труднощі, неурядові організації адаптуються до нових умов роботи. Як розповіла Наталя Каріна, представник Національного Комітету Товариства Червоного Хреста, кожну гуманітарну операцію ретельно планують, щоб різні волонтерські групи та фонди не перетиналися між собою.

У цьому серйозно допомагає інтерактивна гуманітарна мапа, розроблена Фондом Ахметова.

Як зазначили фахівці: потреба в різного роду допомозі Донбасу цьогоріч значно зросте. 
«ООН зарезервувала 180 млн дол допомоги Україні 2015 року, — пояснила Анна Гулевська-Черниш, директор Українського форуму благодійників. — Але велике питання, чи зберуть розвинені країни цю суму. 2014-го для сходу України ООН просила 33 млн дол. і змогла залучити тільки 80% запланованого. Тому нам потрібно шукати ресурси всередині України. Те, що робить Гуманітарний штаб Ріната Ахметова — величезна допомога, яка еквівалентна тій, що 2014-го надали Єврокомісія та ООН».

Позитивно оцінюючи нові мінські домовленості, волонтери, проте, побоюються чергового загострення ситуації в Донецькій і Луганській областях.

«Подальша наша робота буде будуватися залежно від того, буде війна чи мир, буде блокада чи ні, у якому обсязі надійде допомога від держави й міжнародних місій, — підкреслила Наталя Ємченко, директор зі зв’язків із громадськістю та комунікацій СКМ. — Сподіваюся, перемир’я призведе до миру. У мене стриманий оптимізм щодо цього. Але ми готові й далі працювати за будь-якого варіанту розвитку подій»

За даними Римми Філь, координатора Гуманітарного штабу Ахметова, із серпня 2014 року, коли штаб почав роботу, допомогу отримали 712 тисяч жителів Донецької області, майже 40 тисяч осіб були евакуйовані. Програма «Допоможемо. Здоров’я» охопила 18 тисяч жителів Донбасу.

«Допомога благодійників дуже значна, але вона не може в повному обсязі замінити ту соціальну підтримку, яку люди мають отримувати повсюдно — на всій території України, — вважає Наталя Каріна. — Насамперед — це пенсії, допомоги, соціальні виплати. Всі ми чекаємо позитивних зрушень після підписання мінських домовленостей. Якщо вони будуть дотримуватися, то становище людей покращиться. Ми на це дуже сподіваємося».