«Війна забрала мого молодшого брата»: співачка Марія Бурмака довірила свою історію Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова
Молодший брат відомої української співачки Марії Бурмаки боронив Україну, був поранений, контужений і проходив лікування у військовому шпиталі. На початку 2024 року серце Святослава Бурмаки не витримало — чоловік пішов із життя через інфаркт... Про те, як переживає втрату рідної людини через війну, Марія розповіла Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.
«Я не прийняла, не можу це прийняти. Мій брат був моїм кращим другом. У нас різниця у віці 10 років, я старша за нього. Пам’ятаю, як він народився, як він ріс...», — ділиться Марія з Олексієм Сухановим, актором, ведучим та амбасадором Музею.
Святослав пішов на фронт добровольцем у перші дні повномасштабного вторгнення. Його дружина чекала на дитину. Родина не знала, куди його мобілізують. Згодом зізнався, що служить в артилерійській бригаді.
«Він двічі потрапляв у військовий шпиталь: були контузія, поранення, ПТСР, гостра реакція на стрес. У ніч на 4 січня його не стало. З’ясувалося, що в нього була хронічна ішемічна хвороба серця. Коли йшов добровольцем, на це, напевно, не звернули уваги. Але він все одно б пішов. Для мене це втрата непоправна», — розповідає співачка.
Марія Бурмака написала пісню-присвяту Святославу під назвою «Братику». Виконати її зараз співачка не в силах. Але колись обов'язково заспіває ці щемливі рядки.
«Там є слова „Ти ангелом на плечі снитимешся вночі і подаруєш радість, і в рисах своїх дітей житимеш ти тепер їхніх життів заради“. Це те, що я собі кажу... Я дуже сподіваюся, що він залишиться для своїх дітей татом, якого забрала ця війна. Я не хочу плакати. Треба розуміти, що так сталося. Хоча боляче нестерпно», — ділиться Марія.
Слухайте та дивіться її розповідь з перших вуст https://bit.ly/3M4T4z0
Історія Марії Бурмаки увійшла до Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова, який зібрав вже понад 110 тисяч історій мирних мешканців України про війну від першої особи. Розкажіть свою на порталі Музею https://civilvoicesmuseum.org/ або на безкоштовній гарячій лінії 0 (800) 509 001.