Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

ВІДЕО. Паніка, страх і агресія — реакція дітей на війну

17.04.2015

Паніка та страх — головні проблеми дітей, що живуть на окупованій території. Багато хто з них жодного разу не виїжджав за лінію зіткнення за весь час бойових дій. Подолати страхи і знову адаптуватися в колективі допомагають дітям психологи Гуманітарного штабу Ріната Ахметова. Психологи-волонтери працюють із дітьми різного віку. Вони проводять розвивальні ігри та сеанси арт-терапії, навчають дихальних вправ.

Ще один наслідок війни — це прихована агресія в дітей. Її легко можна простежити за дитячими малюнками. «Дуже багато агресивного кольору. Зокрема, чорний колір. Навіть у смайликів, які, здавалося б, несуть у собі смислове навантаження радості, губки чорні. Й усмішки — НЕ усмішки», — розповідає психолог Гуманітарного штабу Ольга. Але є й надія на поліпшення психологічного стану дітей — це яскраві кольори, які теж присутні на малюнках дітей.

Із серпня минулого року Психологічна служба Гуманітарного штабу Ріната Ахметова допомогла 5 000 дітей з обох боків лінії зіткнення. На цей момент психологи Штабу працюють у 30 школах, а вже за два місяці ця цифра збільшиться до 100.