ВІДЕО. Особливо обмежені можливості. Як виживають інваліди Донбасу?
Тисячі людей з обмеженими можливостями, як і раніше, живуть на окупованих територіях. Вони залишилися без грошей, ліків і можливості виїхати зі зруйнованих міст.
Незважаючи на те, що Київський адмінсуд визнав незаконною постанову Уряду про припинення соцвиплат на Донбасі, матеріальні кошти досі не нараховані.
«Ми просто не маємо можливості доставити ці кошти на цей момент… І для того, щоб їх не вкрали, вони не потрапили до рук терористів, ми пропонуємо виїхати й отримати їх на території України», — радить Наталя Севостьянова, перший заступник міністра юстиції України.
Однак отримати перепустку й виїхати на неокуповану територію — нездійсненне завдання для людей з обмеженими можливостями. Вони відчувають себе покинутими. Їм залишається лише просити про допомогу.
Головна проблема для інвалідів сьогодні — це ліки. Грошей немає не тільки на імпортні препарати, але навіть на засоби першої необхідності — памперси. «Користуюся тільки пелюшками. Як із кіньми між ніг. І смішно, і гірко це», — розповідає Наталя, мати-одиначка, яка після 10 років боротьби з розсіяним склерозом змогла лише частково відновити здатність рухатися.
Гуманітарний штаб Ріната Ахметова надає адресну допомогу медикаментами людям з обмеженими можливостями. Із серпня минулого року її отримали приблизно тисяча людей, що проживають на непідконтрольній території, на що вже витрачено 2,7 мільйона гривень.
«Повноцінно працює тільки одна аптека в Донецьку. І то там не весь комплекс медикаментів. Тому допомога медикаментами дуже потрібна, є дуже значною», — розповідає інвалід на візку Павло Маленников.