ВІДЕО. «Ми малюємо, граємо й розмовляємо про почуття». Як діти долають свої страхи й переживання
Дивні малюнки і змінена поведінка — так маленькі громадяни реагують на потрясіння, пережиті під час війни. Важливо, щоб батьки вчасно звертали увагу на симптоми психологічних проблем у своїх діток і зверталися по допомогу до кваліфікованих психологів.
Дітям із «травмою війни» допомагають фахівці Психологічної служби Штабу Ріната Ахметова. Вони займаються з ними як у школах, так і у спеціалізованих центрах психологічної підтримки. Особливу увагу приділяють дітям, які дістали поранення. Їм допомагають не тільки ліками, а й надають психореабілітацію. На заняттях психологи Гуманітарного штабу використовують різні техніки арт-терапії, вчать дітей правильно дихати, боротися зі своїми страхами.
«Ми малюємо, граємо й розмовляємо про почуття», — розповідає 9-річний житель Маріуполя Данилко. Після занять він став більш впевненим, навчився боротися з панікою і стресом. У нього з’явилися нові друзі.
Станом на 1 травня понад 12 000 дітей вже отримали психологічну допомогу від фахівців Психологічної служби Штабу Ріната Ахметова. Психологи працюють також із дітками з обох боків лінії зіткнення. До роботи залучено 250 кризових психологів, які проходять підготовку з курсу «Травма війни».
Також психологи Штабу розробили онлайн-тест, що дозволяє батькам дізнатися, як події у країні впливають на їхніх дітей і чи потрібна їм допомога психолога. Тест орієнтований, насамперед, на батьків, що проживають на непідконтрольних територіях, а також переселенців, але може бути корисним і для інших мам і тат. Пройти його можна тут.
Більше інформації про роботу психологів у відеосюжеті.