ВІДЕО. Чи можна вилікувати травму війни?
Смерть із косою, привиди, сіро-чорні та криваві образи, темні люди з темною душею. Так малюють діти, які пережили війну.
«Ви знаєте, я намагалася свою дитину максимально обмежити від війни — наскільки це можливо, але, мабуть, відлуння війни, чутки і спілкування з однолітками наклали свій відбиток, коли вона малює страшні картинки. І сни їй сняться страшні, ніби її зачинили з іншими дітьми в кімнаті, а всі дорослі зникли і її нікому захистити», — ділиться Ірина Авдєєва, мама третьокласника з Макіївки.
Психологи стверджують, що дітей, яким необхідна допомога фахівця, дуже багато. «У кожному класі є 2–3 особи, яким необхідна психологічна допомога», — розповідає Ольга Жага, волонтер Психологічної служби штабу Ріната Ахметова, що працює у школах на непідконтрольних територіях.
Втім, відомий дитячий психолог Олександр Венгер, який працював у багатьох гарячих точках, стверджує, що навіть важка психологічна травма може зажити, не залишивши і шрамів. «Якщо допомогу надано вчасно, то дитина виростає абсолютно психічно здоровою людиною», — пояснює він.
Більше інформації у відеосюжеті.