Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Відданість та підтримка: історії порятунку тварин під час війни у Музеї «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова

04.10.2023

4 жовтня — День захисту тварин. До цієї дати Музей «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова підготував колекцію про порятунок тварин під час війни. І про те, як вони рятують своїх власників — теж.

Ви знайдете її за посиланням: https://bit.ly/3rLGu13

До колекції увійшли історії з перших вуст відомих зоозахисників — Насті Тихої з Ірпеня, Ольги Чевганюк з UAnimals, Олексія Суровцева, відомого як «Бородата Котомамуля», та інших волонтерів, які присвятили своє життя порятунку тварин. А ще у колекції є дивовижні розповіді українців про те, як вони допомагають пережити війну і своїм, і чужим тваринам. Ось лише декілька з них.

У Катерини Богдяж — дві улюблениці, йорки-дівчатка. Обидві принесли потомство... на початку 2022 року. Катерині довелося рятуватися з 11 цуценятами із охопленого полум'ям Маріуполя. Її історія:
https://civilvoicesmuseum.org/stories/cucenyata-po-vsij-mashini-rozpovzalisya-i-na-golovi-i-na-plechah

У квітні 2022 року Марія Фомінцева з Горенки на Київщині та її собака Боня стали зірками соцмереж. 80-річна жінка під час обстрілів надівала собаці хустку, щоби врятувати її від контузії. Їхня історія: https://civilvoicesmuseum.org/stories/%22moya-sobaka-dazhe-posedela-vsya-ot-obstrelov...%22

До повномасштабної війни на фермі Анастасія та Владислава з-під Гостомеля було понад 150 кіз. Загинула третина тварин: не витримали жаху... Їхні господарі переживали за смерть кожного — і водночас допомагали людям:
https://civilvoicesmuseum.org/stories/%22my-plakali-kazhdyj-den:-ot-insultov-i-holoda-v-okkupacii-umerlo-47-koz%22

Чоловік-інвалід, чотири собаки, які для неї — як діти, і ліки, що майже закінчилися. Світлана з Харкова розповідає, як собаки рятували їхню родину, коли сповіщення про повітряну небезпеку працювало з запізненням: https://civilvoicesmuseum.org/stories/za-5-hvilin-do-prolotu-raketi-vsi-nashi-sobaki-bigli-v-koridor-i-pritiskalisya-do-pidlogi

Валентина Литвиненко усі дні тимчасової окупації лишалася у Високопіллі, що на Херсонщині. Під час евакуації далеко не всі змогли забрати з собою домашніх тварин, і жінка підгодовувала собак і котів чим могла. А одного разу вона побачила, як плачуть корови... https://civilvoicesmuseum.org/stories/kormili-broshennyh-zhivotnyh-so-vsej-ulicy-nekotorye-iz-nih-razbezhalis-nekotorye-pogibli-a-nekotorye-ostalis-i-vyzhili

Ці та інші історії про війну з перших вуст ви знайдете у Музеї «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова (https://civilvoicesmuseum.org/).. "smartCard-inline") Розкажіть свою історію на порталі Музею або на безкоштовній гарячій лінії 0 (800) 509 001.