Від смерті врятувала випадковість, від голоду – Гуманітарний штаб: історія мешканки Березового
У травні Гуманітарний штаб Ріната Ахметова доставить продуктові набори для 32 населених пунктів Донбасу. Цю допомогу отримають понад 19 тисяч мирних жителів, які зазнали всіх жахів бойових дій, а тепер страждають від руїн і безгрошів'я.
Серед них і Маргарита Миколаївна зі селища Березове, що неподалік від Мар'їнки. З дня трагедії, яку їй дивом вдалося пережити, пройшло більш ніж три роки, але жінка досі не може оговтатися. Про жахливий день їй постійно нагадують численні шрами й осколки, що залишилися в тілі.
13 січня 2015 року вона стала пасажиркою того самого автобуса, який розстріляли з «Града» під Волновахою. Тоді загинуло 10 людей, ще двоє померли в лікарні. Маргариту Миколаївну врятувала випадковість – жінка, яка сиділа поруч, попросила помінятися місцями.
«Я сіла відразу під віконце, вона каже: поміняймося місцями, тому що мені раніше було виходити. Вона сіла біля віконця. Коли все сталося, я повернулася до неї, а вона жовтіє, жовтіє і миттєво померла», – згадує Маргарита Миколаївна; вона була серед 18 пасажирів маршрутки, які вижили. Жінка думала, що найстрашніше позаду, але через півроку під обстріл потрапив і її рідний дім. Осколки розлетілися на десятки метрів. На щастя, обійшлося без жертв.
Після пережитого почалися серйозні проблеми зі серцем, постійно скаче тиск. Через поранення жінка пересувається з великими труднощами. До всіх нещасть ще й грошей на життя катастрофічно бракує.
«У нас з грошима ніяк, у нас все на лікування йде», – нарікає Маргарита Миколаївна.
Вижити допомагають продуктові набори, які регулярно доставляють у селище бригади мобільного видавання Гуманітарного штабу Ріната Ахметова.
Сьогодні вони привезуть допомогу для п'яти населених пунктів «сірої зони», зокрема й селища Березове. Ці набори виживання отримають приблизно 800 осіб: люди похилого віку, діти, батьки-одинаки, багатодітні сім'ї, люди з інвалідністю. Ті, кому і в мирний час доводилося непросто, і кому зараз доводиться жити в руїнах, під постійними обстрілами. Ті, хто сьогодні, в XXI столітті, в центрі Європи гостро потребують гуманітарної допомоги, а без неї людям загрожує голод.