«Великий прорив! Наші люди перестали боятися всиновлення». Спеціалісти «Рінат Ахметов – Дітям. Сирітству – ні!» повернулися з Тернопільщини
Крім Рівненщини, спеціалісти програми «Рінат Ахметов – Дітям. Сирітству – ні!» відвідали чотири інтернатні заклади Тернопільщини.
Була зроблена фото- та відеозйомка 20 діток, які підлягають усиновленню. П’ять із них стали героями відеороликів, що найближчим часом з’являться на каналах «Україна», «Індиго», «НЛО-TV», на нашому порталі та у соцмережах. Щороку на Тернопільщині всиновлюють приблизно 20 дітей.
«Прогрес 2019 року був у тому, що в нас не було жодного іноземного всиновлення, тільки українці, навіть беруть по двоє дітей, – каже фахівець Тернопільської служби у справах дітей Майя Сигізмундівна Шимашис. – І в тому велике спільне досягнення вашого порталу «Рінат Ахметов – Дітям. Сирітству – ні!», служб та інших благодійників. З’явилося більше кандидатів у прийомні батьки та всиновлювачі. Люди повірили, що це складно, але можливо. Зараз у нас стабільно на обліку 38-40 кандидатів щороку.
Ще багато дітей із вадами здоров’я, навіть з інвалідністю. Але кандидати готові взяти навіть таку дитинку і лікувати її. Як ви бачили в закладах, більшість дітей з діагнозами. Але на папері ці діагнози більш страшні, ніж в реальності, коли бачиш дитину. Тому зараз дуже актуальні питання – тренінги чи семінари для соцслужб та прийомних батьків про те, як прийняти таку дитину, розібратися серед купи діагнозів, як працювати з дитиною з інвалідністю, як адаптувати її до суспільного життя.
Ми відчули, що люди перестали боятися брати дітей. ДБСТ створюються здебільше завдяки державній підтримці. По субвенції купується будинок, відповідно, туди і люди підтягуються. Наразі нова тенденція – велика кількість дітей-сиріт, які йдуть під усиновлення великими групами: дві, три, чотири братики та сестрички. Щоб стояла на обліку одна дитина – для нас це вже рідкість. Для такої категорії ДБСТ – це вихід».