«Вдячні за можливість хоч ненадовго забути про війну»: сестри з Харкова стали учасницями зміни «Блогер Кемп» від Фонду Ріната Ахметова
14-річна Ксенія та 12-річна Камілла — рідні сестри з Харкова. Два роки тому вони пережили смерть батька від коронавірусу. Війна спричинила подвійний стрес у житті дівчат. Нещодавно Ксенія та Камілла стали учасницями літньої зміни «Блогер Кемп» від Фонду Ріната Ахметова.
«Харків — це особлива територія. Через обстріли діти вимушені сидіти вдома. Фонд дав їм можливість не тільки вирватися з кам’яних джунглів. Це спілкування наживо з дітьми, з вожатими, з дорослими. Це чудова природа Карпат. Це повітря. Величезна вдячність Фонду за можливість для дітей хоч ненадовго забути про війну», — ділиться мама дівчат.
Свою історію родина довірила Олексію Суханову, ведучому та актору, амбасадору Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова. Сестри зізнаються: після смерті батька було нелегко, але вони потроху будували плани на життя. Війна перекреслила все.
«Для мене найстрашнішим був момент, коли ми спали у ванній, і одна з ракет прилетіла дуже близько до дому — так, що він почав колихатися. Коридор „ходив“, як море. Я була дуже налякана», — розповідає Ксенія.
«Було дуже страшно і темно. У той момент я думала про життя тих, хто поруч. Найбільше хотіла, щоб це все припинилося», — ділиться Камілла.
Іноді вони плакали разом із мамою: від втоми, страху, безпорадності. Жінка каже — якби не діти, пішла б воювати. Вона відчуває велику злість до росіян: усіх і кожного, хто підтримує війну і в ній задіяний.
Мати помічає покращення стану доньок після відпочинку та оздоровлення від Фонду. Зокрема, у Камілли була шкідлива звичка, набута на нервовому ґрунті, яка зникла після повернення з Закарпаття. Самі ж сестри передали побажання українцям:
«Бажаємо, щоби ніхто не переставав вірити у свою мрію, у себе та знаходив вихід навіть там, де його нема», — кажуть Ксенія та Камілла.
«Блогер Кемп» — це відпочинок, організований Фондом Ріната Ахметова. Тут діти зміцнюють здоров’я, відпочивають та опановують навички блогера. З хлопцями та дівчатами працюють досвідчені психологи Фонду та професіонали медіагалузі.
У рамках проєкту «Рінат Ахметов — Дітям. Мирний відпочинок дітям України» оздоровлення та професійну психологічну допомогу отримали вже майже 5 тисяч дітей з усієї країни.