Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

В Україні збільшуються порушення прав дітей через військовий конфлікт

20.11.2014

 

 

 

 

В Україні не все гладко з виконанням Конвенції ООН з прав дитини. Сьогодні, 20 листопада в Міжнародний день дитини, громадські організації з захисту прав дітей вкотре б’ють на сполох про небезпеку життя дітей в зоні проведення АТО.

Скільки там зараз мешкає дітей достеменно невідомо. Тільки в мирний час в Донецькій та Луганській областях проживало понад мільйон дітей. За інформацією РНБО на мирну територію України переселилося понад 122,6 тисячі дівчаток і хлопчиків у віці до 18 років. Але і досі в зоні військового конфлікту залишаються соціально незахищені діти і щодня їх життя підвергається небезпеці.  

«Раніше в нас була проблема – діти вулиці, але ми її вирішили -  всі діти в сім’ях. А тепер знов з’являються бездоглядні діти. Ми це бачимо. На території Луганщини саме в зоні АТО залишилось 250 дітей з інтернатних закладів. Це необов’язково діти-сироти, ці діти можуть мати батьків, але вони мають певні захворювання, тому зростають в інтернатах. Можливо, якби в нас була реформа державної системи опіки, батьки могли б забрати цих дітей додому, але поки це не можливо», - каже право захисниця Світлана Тарабанова.

Окрім проблем з евакуацією дітей, тепер гостро постає питання забезпечнення належних соціальних виплат цим дітям. Згідно з останніми повідомленнями Мінсоцполітики, всі виплати, на які розраховують громадяни, нараховуються, але отримати їх можна коли військовий конфлікт буде завершено, або зареєструвавшись, як тимчасово переміщена особа.

Виїхати на підконтрольну Україною територію не в кожного є можливість, а особливо у дітей, які мають фізичні обмеження. Дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, які зростають в сімейних формах виховання, також передбачені державні соціальні виплати. З липня місяця, всі хто не встиг зареєструватися як вимушені переселенці, грошей не отримують.

Вся підтримка цих дітей – гуманітарна, медична, психологічна лягла на плечі волонтерів, які, незважаючи на всі перешкоди та ризикуючи життям, продовжують свою справу. Але без співпраці з державою звичайним громадянам не вирішити тисячі проблем, тому вкотре намагаються бути почутими офіційною владою.

Олена Винаградова, громадський активіст: «Сподіваюсь, що з новим бюджетним роком будуть внесені відповідні зміни в законодавство і ця прив’язка до місця проживання буде нівельована, так щоб люди могли отримати всі соціальні виплати і реалізовувати свої права незалежно до місця проживання».

 

 Sirotstvy.net, за інформацією ЧП.Іnfo