В Україні стартує естафета добра
10 квітня на звітному заході Фонду Ріната Ахметова в Києві буде презентована «Карта добрих справ» – проект, покликаний навчити дітей і дорослих робити добро. «Карта добрих справ» – це і захоплююча гра для дітей, і потенційно модний челендж для підлітків, і естафета добра для дорослих.
У «Карти добрих справ» незвичайна історія появи. Під час спілкування з дітьми з дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ) психологи Фонду попросили їх намалювати на ватмані своє уявлення про те, який вигляд має добро в повсякденному житті.
Потім запропонували дітлахам зробити реально все те, що вони намалювали – нагодувати бездомного собаку, підібрати сміття з тротуару, подарувати повітряну кульку незнайомій дитині на вулиці… Малюнки дітей були об’єднані в «Карту добрих справ». Щоб кожен міг взяти її в руки та знайти свій шлях до добра.
– Діти з дитячих будинків краще за інших можуть відчути цінність добрих справ. Їм випало пройти багато випробувань, вони розуміють, як це важливо – відчувати турботу та милосердя. Тому Фонд пишається, що «Карту добрих справ» створювали саме ці діти, – говорить менеджер Фонду Ріната Ахметова Оксана Збітнєва.
– Наша мама померла, коли мені було сім років, а братові – ще менше. Бабуся від нас відмовилася, і ми потрапили до притулку. Щодня я молилася про диво і просила батьків для мене і брата. Потім прийшли Ірина та Валерій, обійняли нас і забрали у свою сім’ю, – розповіла Євгенія Ланц, вихованка ДБСТ Колосових із Покровська Донецької області.
Сьогодні Жені 15 років. У неї вісім братів і сестер. Разом із прийомними батьками вони брали участь у проекті Фонду Ріната Ахметова «Скарбничка добрих справ», яка тепер переросла в загальнонаціональну акцію «Карта добрих справ». Колосови стали її співавторами.
«Карта добрих справ» – путівник у світі добра. Це гарна намальована карта, деякі ділянки в ній закриті захисним скретч-покриттям, подібним до того, що використовується на лотерейних білетах. Щоб відкрити карту повністю, потрібно буде зробити десятки невеликих добрих справ.
– Фонд Ріната Ахметова щодня робить добрі справи та рятує людські життя. І сьогодні ми пропонуємо всім охочим долучитися до цієї естафети добрих вчинків. Аби приєднатися, потрібно взяти «Карту добрих справ» і дотримуватись інструкцій, – розповідає Тетяна Кухоцька, директорка з розвитку проектів Фонду.
Про те, як отримати карту, буде оголошено після 10 квітня.