Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«В Україні формується традиція усвідомлення генезису»: інтерв’ю театрального режисера Влада Троїцького для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова

14.05.2025

Культура і мистецтво — це потужна зброя, адже саме вони формують суспільство та створюють міфи, які об'єднують державу й людей. Про те, як вибудовується український міф і як мистецтво може протистояти інформаційним маніпуляціям Влад Троїцький розповів під час публічного заходу у Музеї «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Влад Троїцький — театральний режисер, засновник театру «ДАХ» та фестивалю GOGOLFEST, лідер музичних проєктів Dakh Daughters, DakhaBrakha та Nova Opera.

Видання «Історична правда» опублікувало скорочену версію розмови. Прочитати її можна тут: https://bit.ly/3EMMJIM

Інтерв’ю з Владом Троїцьким модерувала Наталя Ємченко, директорка з комунікацій System Capital Management, членкиня наглядової ради Фонду Ріната Ахметова. Повну версію бесіди дивіться тут: https://bit.ly/3RClX8L

На думку Влада Троїцького, Україні конче потрібен український міф переможця, і основа для нього є, адже зараз чимало героїв, які створюють історію перемоги.

«Світ не любить жертв і нещасних. Неважливо — переможець ти чи ні, головне, що ти — герой. Ті самі триста спартанців програли свою битву, але з точки зору міфу вони переможці», — говорить Влад Троїцький.

Українців десятиліттями вчили «не пам’ятати» власну історію. За словами режисера, у нас лише зараз починає вибудовуватися традиція усвідомлення генезису. Це відбувається попри всі маніпуляції та ІПСО. Один із методів протидії пропонує мистецтво.

«Найближчим часом ми запускаємо “Антидот” — рух, який матиме багато напрямків. Його головна задача — надати суспільству щеплення проти маніпуляцій через мистецтво. Воно завжди торкається емоцій, а тому цей досвід точно запам’ятовується», — підкреслює Влад Троїцький.

Публічні інтерв’ю відбуваються в рамках циклу культурологічних подій Музею «Голоси Мирних», спрямованих на збереження пам’яті про війну. Слідкуйте за анонсами заходів у соцмережах Фонду Ріната Ахметова та на сайті Музею https://civilvoicesmuseum.org/ .

Музей «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова зібрав вже понад 130 тисяч історій про війну. Це найбільша у світі колекція історій мирних людей, які постраждали від війни росії проти України. Розкажіть свою — на порталі Музею https://civilvoicesmuseum.org/  або на безкоштовній гарячій лінії 0800509001.