В інтернатах Одеської області на дітей чекають кардинальні зміни
Вихованців дитячих будинків та інтернатів Одеської області чекають кардинальні зміни. Радник губернатора Марія Гайдар підписала договір про співпрацю між Одеською ОДА та Міжнародною організацією «Надія і житло для дітей» про реформування в регіоні системи соціального захисту дітей.
Реформування має на меті профілактику соціального сирітства, а виховання в інтернатах наблизити до європейських стандартів.
«У нас 50% людей вважають, що інтернати – це добре, але вони не можуть стати альтернативою родині», - каже Алла Кіріяк, в. о. начальника служби у справах дітей Одеської ОДА.
Утримувати інтернати, за її словами, невигідно і в економічному плані. Більша частина коштів, що виділятимуться на вихованців, йде на зарплати працівникам і комунальні послуги. У першу чергу фахівці розглянуть можливість повернення дітей до біологічних сімей. Наприклад, позбавленим батьківських прав – допоможуть їх повернути, а також постараються вирішити проблеми, через які дитина опинилася поза сім'єю.
У службі у справах дітей кажуть, що робота з реформування - комплексна і розрахована на кілька років. На першому етапі, який займе близько шести місяців, фахівці вивчать дітей та установи, в яких вони знаходяться, проводитимуть пошук сімей і розвивати соціальні послуги за місцем проживання дитини.
Наприклад, якщо малюк живе в інтернаті, оскільки йому потрібні специфічні медичні послуги, то в процесі реформування влада постараються забезпечити таке обслуговування в місці проживання сім'ї.
Співробітники притулків та інтернатів погоджуються з тим, що реформи потрібні, але відзначають, що процес може затягнутися. «Необхідність таких змін обговорюють вже багато років, але швидко це не відбудеться, адже суспільство не готове до подібних змін», - вважає директор дитячого будинку Семен Чебан.
За оцінками експертів всього в Одеській області 6000 дітей мешкають в інтернатах та дитячих будинках, близько 800 з них – це діти-сироти.
за матеріалами газети Сегодня