Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«У момент удару по будинку чоловік провалився вниз»: мешканка Краматорська поділилася історією з Музеєм «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова

05.05.2023

Син Яни та Володимира Зінов’євих загинув, захищаючи Батьківщину… А через півроку родину спіткала ще одна біда: в ніч з 1 на 2 лютого 2023 року ракетний удар по Краматорську повністю зруйнував під’їзд будинку, у якому перебував Володимир. Шансів майже не було, але він вижив. Його дружина Яна розповіла про пережите Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова. 

«24 лютого 2022 року о 4:50 почалися обстріли. Вони тривали щодня. Моєму старшому синові тоді було 32, дівчаткам-двійнятам по 23 роки, молодшій 17. Син виїхати не зміг, я вивезла доньок до Нідерландів», — згадує Яна початок великої війни. 

Коли в Краматорську стало дуже складно, взявши родичів похилого віку, чоловік та син поїхали до Хмельницького. Вже там син вирішив йти захищати Батьківщину. Він загинув 20 липня... Тоді чоловік Яни повернувся до Краматорська. Певний час було відносно тихо, аж поки не настало рокове 1 лютого.

Про те, що в її будинку велика діра, Яні написав 10-річний сусід з дому навпроти. Друг родини пішов туди. На місці йому сказали: «Можеш не йти, під’їзду немає і в живих там нікого не лишилося». Яна і доньки все це чули, адже він не вимкнув камеру. Дівчата закричали... 

Їхній батько вижив. У момент вибуху провалився вниз. Отримав множинні переломи кінцівок, щелепи, ребер, забиті нирки, роздроблений таз, розірвану артерію. І був у повній свідомості. Після операції та госпіталізації його серце зупинилося — «запустили», не одразу. Яна добре пам'ятає, як побачила Володимира у лікарні.

«Він очі ледве розплющив і плакати почав. Я до нього нахилилася і він тихо-тихо сказав: "Я ж обіцяв для тебе жити. Я виконав свою обіцянку"», — згадує жінка. Її історію можна знайти за посиланням bit.ly/3Vxs6UJ

Кожна історія про війну важлива. Щоби зберегти пам’ять заради кращого майбутнього, розкажіть свою історію на порталі Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова https://civilvoicesmuseum.org/ або на безкоштовній гарячій лінії (800) 509 001.