У Києві за підтримки Гуманітарного штабу Ріната Ахметова стартувала Міжнародна конференція з благодійності та волонтерства
Сьогодні у столичному «Президент Готелі» відкрилася VII Міжнародна конференція «Благодійність і волонтерство в дії». Серед учасників заходу — Глобальний фонд розвитку фондів місцевих громад, представництва UNICEF та ООН, GfK Ukraine, Гуманітарний штаб Ріната Ахметова, народні депутати, міністри та представники Адміністрації Президента України, Благодійного фонду Петра Порошенка, а також представники ЗМІ, громадських організацій та волонтерських рухів України.
Загальна кількість учасників сягає 400. На форумі мають намір обговорити роль благодійності в часи збройних конфліктів, стандарти гуманітарної допомоги, законодавчі аспекти роботи волонтерів і шляхи примирення суспільства.
Конференція розпочалася з виступу запрошеного гостя — Авіли Кілмюррей, голови Глобального Фонду для фондів місцевих громад Північної Ірландії. За словами Авіли, побудова миру — це тривалий процес. «У Північній Ірландії насильство тривало 30 років, але навіть зараз складно говорити про повне примирення, — розповіла експерт. — Завдання неурядових організацій — не тільки матеріально допомагати нужденним, а й займатися миротворством, вибудовувати діалог. Всі гуманітарні програми потрібно реалізовувати небюрократичних шляхом, з огляду на інтереси людей на місцях. Дуже важливо працювати із жертвами конфлікту. У Північній Ірландії це часто відсували на другий план. Потрібно допомогти людям подолати почуття непотрібності, розгубленості».
Голова Ради Благодійного фонду Петра Порошенка Марина Порошенко зазначила, що громадянське суспільство в Україні сьогодні очолили волонтери та благодійники. «Особлива подяка тим, хто, ризикуючи життям, вивозить місцевих жителів із зони АТО, — заявила вона. — Окремо дякуємо тим, хто займається розселенням вимушених переселенців. Ми маємо пам’ятати про нашу спільну мету — примирення суспільства. Мають знаходитися спільні ідеї, які об’єднають українців».
Заступник глави Адміністрації Президента Ростислав Павленко розповів про роботу над запуском механізму координації між органами влади та громадськими організаціями. «Буде створено Координаційну раду, — повідомив він. — У березні ми хочемо розпочати практичну роботу щодо змін у законодавстві». Чиновник визнав, що в Податковому кодексі «є деякі незрозумілі речі», котрі перешкоджають діяльності українських благодійних організацій.
Як зазначили на форумі, згідно з даними дослідження «Волонтерство в Україні», проведеного компанією Gfk на замовлення ООН, впродовж 2014 року хоча б раз пожертвували особисті кошти на різні благодійні цілі 74% українців.