«Це жахливо»: після масованого ракетного удару кияни поділилися пережитим з Музеєм «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова
Поки світ відзначав новорічні свята, росія продовжувала вчиняти воєнні злочини, масово обстрілюючи українські міста сотнями ракет і безпілотників. Одні з найсильніших ударів пережила столиця України. Мешканці постраждалої багатоповерхівки у Солом’янському районі столиці, які дивом уникли загибелі, поділилися історіями про пережите з Музеєм «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.
Тетяна Рачинська, 63 роки:
«З третьої години ночі нас бомбили, але близько восьмої це все прилетіло. Просто щастя, що в мене мама була не в ліжку, я була у ванній кімнаті, але, на жаль, чоловік був на кухні. Він виходив якраз із неї, і ось, я так зрозуміла, що залишки ракети впали в нашому дворі, усі вікна полетіли на чоловіка, у нього травми обличчя, травми очей, голови, він у лікарні».
Станіслав Джегіль, 58 років:
«У нас надворі відбувся вибух ракети. Ми були на дев’ятому поверсі, сиділи між двома стінами. Нас вибуховою хвилею скинуло на пол. Дякувати Богу, ніхто не постраждав. Вибрались ми десь аж через годину, може й більше, коли пожежники вже трохи пригасили полум’я. Залізли через дах, виламали там ще ліфт, він закривався решіткою, і вивели нас через дах, через п’ятий під’їзд ми вийшли».
Світлана Єрьоменко, 52 роки:
«Теплі речі, документи — це все, що залишилося. Те, що встигли взяти. Дуже страшно, все горіло і дим. Ми не можемо зрозуміти, чому нас виводять, що сталося. Потім ми перейшли на центральний бік нашого будинку — а там усе горить. Горить — і пожежники не можуть загасити, а люди кричать зверху, заблоковані. Це жахливо...»
Будинок, у якому жили ці люди, сильно постраждав внаслідок масованого ракетного обстрілу столиці 2 січня. На жаль, загинуло двоє мешканців і понад 50 людей отримали поранення. У багатоповерхівці пошкоджено понад 300 квартир, повністю згоріли сім.
Історії киян увійдуть до Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова — це найбільший архів історій мирних жителів України, які стали жертвами або свідками війни. Розкажіть свою історію на порталі https://civilvoicesmuseum.org/ або на безкоштовній гарячій лінії 0 (800) 509 001.