«Треба робити все, що в наших силах, і мріяти про Перемогу»: Даша Трегубова читає твір 15-річної переможниці конкурсу есе від Фонду Ріната Ахметова
«Мрію, що поїду в село, де жили дідусь із бабусею. Зараз воно окуповане і чекає наших військових. Там висить старенький вовняний килим на стіні літньої кухні. Гордо пливе на ньому корабель-красень, безстрашно розсікає хвилі, перемагає рвучкий вітер та темряву. Несе нас до мрії, до миру, до Перемоги!»
Ці рядки написала 15-річна Олена Яланська із Запорізької області. Вони звучать на всю Україну голосом Даші Трегубової — відомої акторки, ведучої, продюсерки, авторки відеопроєкту #ДашаЧитає. У рамках щорічного всеукраїнського конкурсу есе «Моя Україна» Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова відомі українці читають твори дітей-переможців проєкту. Есе Олени «Корабель-красень» посіло перше місце.
«Війна холодними пазурями шматує таке звичне життя, крижаним поглядом заглядає у хати, безжально приносить смерть, студенними лапами руйнує мости, лікарні, школи... Серце розривається від новин, стогне і відмовляється сприймати дійсність. Здається, що мрії тут не місце... Які мрії на війні?» — ділиться Олена.
Проте дівчина твердо упевнена — треба робити все, що в наших силах. Треба вірити. Треба чекати. І про це вона написала у своїй творчій роботі.
«...Треба здобувати міцні знання, плести сітки, доглядати за могилами загиблих, підтримувати тих, хто втратив близьких... Набувати практичних навичок, адже це так знадобиться для відбудови держави. І, звичайно ж, мріяти. Мріяти про Перемогу. Про той день, коли наші герої повернуться додому, втомлені, посивілі, але із гарячими очима та найдорожчим словом — мир», — пише Олена.
Дивіться та слухайте її есе у талановитому та емоційному виконанні Даші https://www.youtube.com/watch?v=J-wz854GR2U
Понад 4 тисячі творчих робіт від дітей з усієї країни отримав Музей «Голоси Мирних» в рамках конкурсу. Музей збирає та зберігає історії українців про пережите під час війни. Його архів містить вже понад 100 тисяч історій, серед них — багато дитячих та підліткових.
Читайте есе фіналістів конкурсу у спеціальній колекції на порталі Музею: https://bit.ly/3U1NNgQ
Розкажіть свою історію про війну на порталі https://civilvoicesmuseum.org/ або на безкоштовній гарячій лінії 0 (800) 509 001.