ТОП-новини тижня: старт «Мирного літа», шлях заради людей і обличчя Мирних
Цього тижня, 14-20 травня, найактуальнішими новинами нашого сайту стали такі теми:
Мирний відпочинок для дітей Донбасу – почалося приймання заявок
З 15 травня стартує приймання заявок на літній відпочинок, який організовує Гуманітарний штаб Ріната Ахметова для дітей Донбасу, які живуть з обох боків лінії зіткнення.
500 донецьких школярів, які пережили жахи війни, відпочинуть за програмою Штабу «Мирне літо – дітям Донбасу» в таборі Святогірська. Діти від 8 до 14 років, які проживають на непідконтрольній території або в «сірій зоні», а також переселенці зможуть два тижні провести на свіжому повітрі в сосновому лісі, поруч розташоване озеро з піщаним берегом. Літній сезон в таборі триватиме з 1 липня до 11 серпня, у три зміни по 14 днів.
«Проект Штабу Ріната Ахметова «Мирне літо – дітям Донбасу» спрямований передусім на те, щоб діти, які постраждали під час воєнних дій, змогли відчути себе в безпеці та пройти психологічну реабілітацію. Для цього в таборі працюватимуть психологи, які пройшли навчання в Гуманітарному штабі за курсом «Травма війни». За допомогою ігор, арт-терапії та майстер-класів вони допоможуть дітям впоратися зі страхами, знизити рівень тривоги, розвинути навички комунікації. Професіонали створять атмосферу відпочинку, безпечного простору та комфортного спілкування», – зазначив менеджер проектів Фонду Ріната Ахметова Андрій Хворостянко.
Гуманітарний штаб: шлях заради людей всупереч обставинам. БЛОГ Романа Рубченка, директора Фонду Ріната Ахметова
Гуманітарний Штаб – масштабна програма Фонду Ріната Ахметова, яка працює з серпня 2014 року для надання максимальної допомоги мирним жителям Донбасу, які постраждали внаслідок збройного конфлікту. Штаб став найбільшою в історії України гуманітарною місією, якій вдалося врятувати життя понад мільйона людей.
Об'єднавши ресурси активів – Благодійного фонду, бізнесів групи СКМ і футбольного клубу "Шахтар" – Рінат Ахметов створив унікальний і найбільший гуманітарний проект, який коли-небудь існував у країні. Справедливо можна сказати, що ніхто не зробив більше для запобігання гуманітарній катастрофі в зоні бойових дій.
Основні напрями Штабу: доставляння і видавання дорослих і дитячих продуктових наборів, адресна медична та психологічна допомога постраждалим, реабілітація поранених дітей, евакуація та тимчасове розселення мирних жителів Донбасу.
Обличчя Мирних та історії про героїзм і біль: у Павлограді відкрилася унікальна виставка Гуманітарного штабу
У Павлограді відкрилася виставка Гуманітарного штабу Ріната Ахметова з унікальними експонатами, що розповідають про щоденну допомогу мирним жителям Донбасу, які проживають на прифронтовій території.
Експозиція, яка відкрилася 18 травня в Народному музеї історії й трудової слави ПрАТ ДТЕК «Павлоградвугілля», розповідає про діяльність найбільшої гуманітарної місії в Україні – Гуманітарного штабу Ріната Ахметова. Це одна з шести постійно активних виставок, представлених в музеях підприємств групи СКМ.
Порятунок поранених дітей: як отримати допомогу
Гуманітарний штаб Ріната Ахметова щодня працює з індивідуальними зверненнями. До Штабу звертаються тисячі громадян, чиї історії не можуть залишити байдужими.
Син Олени Ободець з Красногорівки, 9-річний Саша, отримав поранення, граючи з вибуховим пристроєм. Пізніше виявилося, що у Саші в руках вибухнув детонатор, який використовують під час робіт у шахтах. Хлопчик знайшов його на вулиці і вирішив розкласти. Цікавість обійшлася дорого: він позбувся декількох пальців, був поранений в живіт і стегно. Від вибуху постраждала і його сестра, 14-річна Іра. Численні осколки потрапили їй в спину.
Лікування потребувало грошей, а доходи сім'ї невеликі. Олена ніде не працює, отримує на двох дітей допомогу одинокій матері.
Малятку з вродженою вадою серця Штаб Ріната Ахметова допоміг з операцією
Гуманітарний штаб Ріната Ахметова продовжує надавати адресну допомогу тим, хто найбільше цього потребує. В межах проекту «Здорове серце», що стартував у лютому торік, 41 дитині надано допомогу в проведенні операції на серці. І звернення до Штабу не припиняються.
Так, 17 травня відбулася госпіталізація однорічної Соломії Щербук. Дівчинка з'явилася на світ після кесаревого розтину, а вроджена вада серця була виявлена з моменту народження. Після того що два місяці лікарі обстежували стан серця дитини. Результати останнього обстеження, що проводилося у березні, показали, що вада у дівчинки збільшилася. Зі свого боку, фахівці Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. Амосова рекомендували оперативне лікування ендоваскулярним методом.
Поки живе школа – живе й селище. Історія з книги «Донбас і Мирні»
Ми продовжуємо знайомити читачів з героями унікальної фотокниги «Донбас і Мирні». До неї увійшли 11 історій: про біль і страждання. Про згорілі будинки й обвуглені надії. Про мужність і героїзм, що проявили мирні жителі, які постраждали внаслідок воєнних дій на Донбасі. Третя історія – про школу в Гранітному.
Стіни рідної школи в Гранітному Донецької області витримують навіть масові обстріли. Вони ніби незламні та пам'ятають кожне слово, кожну букву, яку старанно виводить дитяча рука.
Директор школи Леся Степанівна, попри все, вже третій рік щоденно відчиняє дітлахам шкільні двері.
«Коли я оголосила, що ми не закриваємося, мені не повірили, – розповідає вона. – Кому тут до навчання, коли навколо гуркочуть вибухи?».
Продуктові набори привезуть в селище Сєверний
Гуманітарний штаб Ріната Ахметова продовжує допомагати мирним жителям, доставляючи продуктові набори безпосередньо на лінії зіткнення. 16 травня допомогу отримали жителі селищ Сєверний, Дружба, Шуми. Як зазначив менеджер проекту «Допомога населенню» Гуманітарного штабу Михайло Катеринчак, ситуація в «сірій зоні» залишається вкрай важкою: «Люди постійно страждають від обстрілів, найчастіше їм нема за що купити продукти. Адже роботи в місцевих селищах практично немає. Особливо важко вижити людям похилого віку, дітям, інвалідам. Найпотрібніші продукти для них доставляє Штаб Ріната Ахметова. У селищі Сєверний, яке всього за декілька кілометрів від лінії зіткнення, набори виживання від Штабу регулярно отримують понад дві тисячі осіб».