Топ-4 корисних книг для майбутніх усиновлювачів, опікунів та прийомних батьків
Незважаючи на те, що світ перейшов на формат відео, книги залишаються головною складовою розвитку особистості та можливістю глибоко вникнути в потрібну тему. Книг на тему сирітства та усиновлення досить багато. Серед них є новинки, про які зазвичай розповідають на навчальних тренінгах для усиновителів, опікунів та прийомних батьків. Фахівці програми «Рінат Ахметов – Дітям. Сирітству – ні!» з'ясували у Любові ЛОРІАШВІЛІ – головного спеціаліста відділу соціального інспектування та соціальної роботи з сім'ями Київського міського центру соцслужб для сім'ї, дітей та молоді, які книжки важливо прочитати майбутнім батькам.
1. Діна Сабітова «Три твоїх імені»
Рита живе в селі з сестрою та батьками-алкоголіками. Врешті-решт опиняється в інтернаті, де її бере під опіку медсестра закладу. Майже доросла Гошка сподівається, що погана слава захистить її від оточуючих. Але у кожної з них є шанс стати щасливою. І всі вони – одна дівчинка. Від того, як повернеться її доля, залежить, яке ім'я стане справжнім.
2. Діна Сабітова «Де немає зими»
Мама 13-річного Паші та 8-річної Гуль зникає. «За дорослу» у дітей залишається тільки лялька. Перед ними вимальовується перспектива дитячого будинку. Як брату з сестрою не розлучитися та залишитися вдома? Дітям належить пережити багато випробувань, дізнатися багато нового про свою сім'ю і оточуючих людей.
3. Жаклін Вілсон «Дівчинка-знахідка»
Історія 14-річної дівчинки, яку мати кинула в смітник, коли дитина тільки з’явилася на свят, лише за кілька хвилин. Після сварки з прийомною матір'ю вона вирушає на пошуки свого минулого.
4. Дейв Пельцер «Хлопчик, який був річчю. Понівечене дитинство»
Психічно нестабільна мати-алкоголічка роками била і морила голодом маленького Дейва Пельцера. Хлопчик спав в холодному гаражі, носив брудний та рваний одяг. Коли мати вважала, що їжа для нього розкіш, він їв те, що навіть собаки не їли. Світ за стінами рідного дому нічого не знав про кошмарне життя хлопчика. Йому не було до кого звернутися по допомогу. Лише мрії допомагали йому триматися – мрії про когось, хто буде піклуватися про нього, любити і називати сином.