Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Топ-3 поради майбутнім усиновителям і прийомним батькам від мами ДБСТ Олени Юрченко

27.01.2020

Стаж прийомної мами ДБСТ Олени Юрченко – більш ніж 12 років. Фахівці програми «Рінат Ахметов – Дітям. Сирітству – ні!» попросили Олену Михайлівну дати кілька порад майбутнім прийомним батькам.

Порада 1. Терпіння під час збирання документів

«Треба набратися терпіння. Першу прийомну дитину я паперово «виношувала» й «народжувала» 9 місяців. Так, усі ці довідки, тренінги – муки пекла, але їх можна й потрібно пройти. Я терпіла, бо в мене було тільки одне бажання – взяти малюка. А далі – любов, яка довго терпить, усе зносить і прощає, вчить і надихає. Саме любов і бажання поділитися нею допомагає мені пережити труднощі. Усім своїм діткам завжди кажу: «Я вас узяла для того, щоб виростити так, щоб уже ваші діти не мучилися так, як ви».

Порада 2. У ДБСТ беріть діток одного віку

Якщо ви вирішили брати діток у ДБСТ або прийомну сім’ю, то краще беріть приблизно одного віку й «одного калібру» діток. Вони – на одному рівні, одне одного виховують. Був момент, коли підліток учив малюка деяких не дуже гарних моментів, з якими я потім із великими труднощами, довгими розмовами та переконаннями впоралася. На щастя, діти завжди мені все розповідають. Це дуже важливо – довіра та спілкування. Щойно я переступаю поріг будинку, вони мені навперебій починають розповідати, що в них сталося. Це дуже важливо. Інша річ, треба знайти можливість їх усіх вислухати, і зробити висновки.

Порада 3. Не сваріть дитину при всіх

«Я ніколи не сварила дитину при всіх дітях. Щоб нікого не принижувати, не ображати, а зрозуміти – що зроблено не так, ми сідали окремо й розмовляли. Я вітаю будь-які розмови на будь-які теми. Нехай краще вони проговорять їх зі мною, ніж із кимось непевним. Я завжди пояснюю: «Ви потрапили до мене вже після того, як залишилися без батьків, тому не треба вередувати, у тому немає моєї провини, що так склалося життя». І таких розмов ми проводимо дуже багато! Кожен день – по крапельці добра та розуму в них треба вкладати. Інакше ніяк».