«Тіло брата ми знайшли через місяць»: мешканець села Бузова довірив свою історію Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова
У війні Ігор втратив молодшого брата — росіяни розстріляли його на трасі, коли той допомагав теробороні. Сам чоловік отримав травму після обстрілу багатоповерхового будинку у селі Бузова. Під руїнами загинула сусідка, і десятки родин втратили житло, у тому числі Ігор та його батьки. Свою історію він довірив Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.
28 лютого Олег, брат Ігоря, на прохання місцевої тероборони виїхав на АЗС за паливом для автомобілів. Заправник попросив Олега та його товарища завезти додому його вагітну доньку, адже була інформація, що колона військ йде у напрямку села. Дівчину завезли, поверталися на ту ж АЗС та напоролися на колону росіян. Олег та його товарищ вибігли з автівки та сховалися в кюветі. По ним відкрили вогонь.
«Товарищу вдалося вибратися через лісосмугу, а брат залишився: знімав відео, передавав їх для уточнення кількості колони та військової техніки, яка заходила до села. Знайшли ми його через місяць, розстріляним. Загинув у 33 роки. У нього був план завести сім’ю, але не встиг», — розповідає Ігор.
П’ятого березня перші танки здійснили цілеспрямовані постріли по багатоповерхівках та школі у Бузовій. Як голова ОСББ, Ігор переконував мешканців спускатися у підвали — не всі розуміли, як ризиковано залишатися. Через 20 хвилин після перших пострілів відбувся масований обстріл будинків.
«У той день загинула жінка, яка з 2014 року була переселенкою з Донбасу. Спустившись вже до підвалу, вона вирішила повернутися додому за документами. Було пряме влучання в її квартиру, обвалилися поверхи. Знайшли її тіло на п’ятий день», — розповідає Ігор.
Сам він отримав травму на зруйнованому подвір’ї та через розрив зв’язок голіностопу був вимушений виїхати на лікування. Ігор повернувся та відбудовує житло за власні кошти — каже, хай державні гроші працюють на Перемогу. Дивіться та слухайте його історію за посиланням bit.ly/3VIeaq6
Своєю історією Ігор поділився з Музеєм «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова. Це наймасштабніший у світі архів історій мирних мешканців України, які постраждали від війни. Архів Музею налічує вже понад 50 000 історій.
Кожна історія важлива. Розкажіть свою! Поділитися історією можна так:
— напишіть вашу історію на власній Facebook-сторінці з хештегами #Голоси_Мирних #розкажіть_свою_історію та запросіть друзів долучитися;
— скористайтеся чат-ботом t.me/civilvoicesmuseum_bot у Telegram;
— відвідайте портал Музею https://civilvoicesmuseum.org/ та натисніть «Розповісти історію» праворуч зверху;
— зателефонуйте на безкоштовну гарячу лінію 0 (800) 509 001