«Тепер я чую»: як отримати допомогу за проектом
В Україні четверо з тисячі дітей народжуються з вадами слуху. Біда не обійшла стороною й півторарічну Діану Ремпфер із Запорізької області. Першою помітила недобре мама дівчинки.
«Вона не озивалася на власне ім’я, не реагувала на звуки», – розповіла Юлія Ремпфер.
Лікарі діагностували у дитини вроджену туговухість. Це означало життя в майже повній тиші, без надії на зцілення. Однак навіть у таких важких ситуаціях врятувати від повної глухоти можна за допомогою слухового апарата.
«Слуховий апарат – немов тренажер. Завдяки йому нервові імпульси посилаються в слухову кору для того, щоб там утворилися тимчасові нервові зв’язки й дитина чула. Далі йде процес сприйняття навколишнього світу», – пояснила лікар Олена Чернякова.
У ситуації Діани знадобився високочутливий апарат, але грошей на його придбання не було. Життя батьків перетворилося на жахіття, адже донька могла стати інвалідом.
На заклик про допомогу відповів Фонд Ріната Ахметова. Завдяки його підтримці дівчинці встановили сучасні слухові апарати. Восьмирівнева система шумозаглушення захистить вушко Діани від різких звуків, а можливість розпізнавати мовлення та шуми дасть змогу добре розуміти слова.
Тепер Діана може з однолітками ходити до дитячого садка та повноцінно розвиватися.
«Велике спасибі Фонду Ріната Ахметова», – подякувала сім’я Ремпферів.
«Тепер я чую»: як отримати допомогу за проектом
У рамках проекту допомогу можуть отримати діти з нововиявленою туговухістю I–IV ступеня віком від 0 до 5 років, які проживають у Донецькій, Луганській, Запорізькій та Харківській областях із найбільш соціально незахищених сімей (багатодітні або неповні сім’ї; дитячі будинки сімейного типу (ДБСТ), діти-сироти та діти під опікою; сім’ї, в яких виховується більш ніж одна тяжкохвора дитина; сім’ї, що складаються з двох і більше інвалідів).