Техніки емоційної релаксації для дітей та дорослих, ігри на довіру: про що буде новий тренінг «Психологічна підтримка дітей та підлітків під час війни»
Цієї п’ятниці, 29 липня, Фонд Ріната Ахметова проводитиме черговий тренінг для батьків (опікунів, вихователів, усиновителів)
«Психологічна підтримка дітей та підлітків під час війни. Практичні поради, техніки і вправи для батьків та опікунів».
Тренінг проводиться в рамках реалізації благодійного проєкту «Рінат Ахметов – Дітям. Усиновлення та розвиток сімейних форм виховання».
Онлайн-тренінг триватиме 2 години: з 12.00 до 14.00.
Реєстрація! Щоб отримати посилання на ZOOM,
потрібно заздалегідь зареєструватися за посиланням: Анкета учасника
Напередодні тренерка заходу ‒ кризовий дитячий психолог Олена Ємченко - розповіла про те, чому буде присвячений тренінг і чого очікувати учасникам.
‒ Пані Олена, давайте роз’яснемо, про що тренінг і чого чекати учасникам?
‒ Наш тренінг буде про емоції. Адже саме емоції ‒ голове підґрунтя родини. Емоції можуть руйнувати відносини або будувати відносини.
Емоції ‒ суттєва складова війни, на якій “грають” політики та ворог. Тому під час війни говорити про ваші власні емоції та емоції ваших дітей вкрай необхідно.
Емоції ‒ базове підґрунтя майже всього, що буде відбуватися з вами далі.
‒ Але йде війна, і це негативні емоції. Чи треба ще додатково у цьому “копатися”, адже і так складно, а навкруги ‒ багато негативу…
‒ Треба про це знати і говорити. Війна як страшна суміш негативних емоцій порушує базові складові довіри до навколишнього світу. Порушує довіру до інших людей, до ймовірності щасливого майбутнього, до всього, з чим ми жили раніше. Саме роль батьків ‒ збудувати нові базові складові довіри дитини до світу. І починати будувати треба з емоцій.
‒ Але це складно ‒ повернути довіру, дати нові крила, розібратися в емоціях. Чи можна це робити, якщо не маєш психологічної освіти?
‒ Наш тренінг ‒ саме для батьків (опікунів), а не фахівців. Тому ми не будемо давати елементи глибинної психології ‒ це виключно справи психологів, які використовують індивідуальний підхід на індивідуальних заняттях.
На нашому тренінгу ми будемо вчити батьків, як виявляти у дитини “негативні індикатори”, за якими:
а) вже треба звертатися до фахівців,
б) ще можна обійтися сімейним емоційним теплом і затишком.
Також надамо прості техніки релаксації, розкажемо про прості ігри на формування довіри тощо. Ми навчимо бачити маркери “тривоги”, які важливо не пропустити, аби вони не пустили коріння у психіці дитини.
‒ Чому емоції та слідкування за ними так важливі? Чому це головна тема тренінгу?
‒ Емоції, які дитина пережила під час війни та адаптації в сім’ї, можуть мати негативні наслідки. А це ‒ неврози, невропатії, емоційні та тривожні розлади. Коли дитина потрапляє в нову сім’ю, вона в першу чергу відчуває страх, гнів, сум. Це дитину лякає, і вона такі емоції намагається придушити. А формування нової прив’язаності теж будується здебільшого на емоціях…
Словом, дитині дуже складно. І перше, що опиняється “під ударом”, ‒ це психоемоційна сфера. Про це ми і будемо говорити на тренінгу, а саме ‒ до чого батькам (опікунам) готуватися в перші місяці перебування дитини в новій сім’ї.
Усі діти, які зараз живуть в умовах війни, стали заручниками цієї війни. А якщо мова йде про тих дітей, які втратили біологічних батьків, то війна ‒ ще додаткова глибока травматизація.
Дитина, що втратила батьків, уже емоційно вигоріла, і тут може бути потрібне залучення фахівців. Але як розрізнити ‒ де треба залучення фахівців, а де просто можна “лікувати” поступовою адаптацією і “теплими” емоціями? Саме цього ми і будемо навчати на нашому тренінгу.