Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«Там, де фундамент»: відкрито інтерактивну фотозону «Як вдома» від Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова

23.05.2025

22 травня в Музеї історії міста Києва почала працювати фотозона «Як вдома», організована Музеєм «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова. Авторки інсталяції — відомі стріт-арт художниці Sestry Feldman, які створили мурали у різних містах України та Європи.

Інтерактивна фотозона «Як вдома» — локація, присвячена темі втраченого через війну дому. Ідея проєкту — створити простір, який нагадує місце, де лишилося серце. Реалізовано це з допомогою магнітної дошки, до якої кріпляться магніти з пізнаваними локаціями різних міст: Донецька, Луганська, Ялти, Маріуполя тощо. Серед інших символічних елементів — вікно і валізи.

Під час відкриття відбулося публічне інтерв’ю із Мішель і Ніколь Фельдман та із Юліаною П’яних, культурною менеджеркою, директоркою Агенції і ГО «Port of Culture». Тема розмови: «Мистецтво як точка опори: зберегти ідентичність і донести правду про війну в Україні всьому світу».

Модерувала бесіду Наталія Ємченко, директорка з комунікацій SCM, членкиня наглядової ради Фонду Ріната Ахметова.

Художниці Мішель та Ніколь Фельдман зараз багато подорожують. Вони зізнаються, що їм важко уявити, що саме відчувають люди, яким більше немає, куди повернутися, адже самі вони завжди можуть приїхати до рідного Дніпра.

«Саме вдома ти відчуваєш точку зборки, фундамент. Якщо такої можливості немає, ти ніби десинхронізований», — говорять сестри.

«На виставці ГОЛОСИ, з якої почався офлайн-простір Музею “Голоси Мирних”, велику роль відігравали саме валізи — один із символів лютого 2022 року, коли люди виїжджали з дому із найнеобхіднішим. А тут — валізи, які дають надію на повернення», — говорить Юліана П’яних.

Також під час інтерв'ю йшлося про роль вуличного мистецтва для формування історичної пам'яті, адже на кожну людину впливає те, що вона бачить довкола.

Наталія Ємченко підкреслила, що відкриття інтерактивної фотозони — це тільки початок.

«Ми закликаємо всіх відвідувачів писати, які міста або складові елементи вони ще хотіли би побачити. Ми готові додавати артефакти з окупованих міст і всіляко допрацьовувати проєкт. Адже його місія не лише дарувати красу, а бути одним із символів пам’яті», — наголосила Наталія Ємченко.

Фотозона розташована у Музеї історії Києва, вул. Богдана Хмельницького, 7 (1-й поверх). Вхід вільний. Графік роботи Музею з середи до неділі, з 12:00 до 19:00, понеділок і вівторок вихідні.

Музей «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова зібрав понад 130 тисяч історій про війну. Це найбільша у світі колекція історій мирних людей, які постраждали від війни росії проти України.

Публічні інтерв'ю відбуваються в рамках циклу культурологічних подій, спрямованих на збереження пам'яті про війну. Наразі у просторі Музею «Голоси Мирних», розташованому у Музеї історії міста Києва, також триває документаційний проєкт «Щоденники мирних: голоси тих, хто вижив, і тих, хто ні».

Слідкуйте за анонсами заходів у соцмережах Фонду Ріната Ахметова та на сайті Музею