«Страшно розуміти, що ніколи не повернешся»: історія доньки та мами з Авдіївки у Музеї «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ах
15-річна Мар’яна справляє враження корінної львів’янки, але народилася і виросла вона в Авдіївці. Цьогоріч дівчина стала учасницею зміни «Блогер Кемп» від Фонду Ріната Ахметова для дітей, які постраждали від війни. Під час зміни Мар'яна та її мама Оксана поділилися своєю історією з Олексієм Сухановим, амбасадором Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова, актором та ведучим.
«У 2014 Мар‘янці було 6 років, вона мала йти в школу. Над містом почали літати винищувачі. Страшно було, коли над головою щось летіло, а ти не знаєш, куди й що... Ми схопили дитину і поїхали», — згадує мама.
Приїхали до Білорусі — там були родичі. Але витримали на чужині лише півтора року. Жити було складно. До того ж Мар’яна, жива і жвава, стала замкненою і тихою. Тож повернулися до України. Спочатку — до Трускавця.
«До того я українську мову сильно не знала. Коли ми приїхали в Трускавець, то я вже стала розмовляти дуже добре», — ділиться Мар’яна.
Вона знову почала посміхатися, знайшла друзів. За три роки переїхали до Львова. Ще за п'ять почалася велика війна... Мати та донька зустріли її далеко одна від одної та побачилися лише через два тижні — Оксана відвідувала родичів в Авдіївці та не могла звідти виїхати.
«Дуже страшно дивитися на фотографії... Ти розумієш, що ти ніколи туди не повернешся, бо там нічого немає», — каже Оксана про рідне місто.
Цієї осені юна авдіївська львів‘янка знайшла місце, де вдалося хоч на якийсь час забути про війну і отримати позитивні емоції — Мар’яна стала учасницею «Блогер Кемпу» від Фонду Ріната Ахметова.
«Вона була така задоволена, ви не уявляєте! Усю дорогу поки, ми їхали, розповідала та дякувала. Сказала, що це був найкращий табір з усіх», — ділиться мама.
Історія Мар’яни та Оксани увійшла до Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова. Дивіться та слухайте тут:
https://civilvoicesmuseum.org/stories/istoriya-vid-oleksiya-suhanova-yak-divchinka-z-avdiyivki-stala-lvivyankoyu-istoriya-mami-i-donki
Кожна історія про війну важлива. Щоби зберегти пам’ять заради кращого майбутнього, розкажіть свою історію на порталі Музею https://civilvoicesmuseum.org/ або на безкоштовній гарячій лінії 0 (800) 509 001.