ua

Сьогодні Міжнародний день онкохворої дитини

15.02.2019

Україна посідає друге місце в Європі за поширенням і смертністю від онкозахворювань. Третина пацієнтів звертається по медичну допомогу на пізніх стадіях хвороби, коли вилікувати її куди складніше.

Найпоширеніше онкозахворювання серед дітей – рак крові, або лейкемія. Його виявляють у 50% маленьких пацієнтів онкологічних клінік. Про хворобу можуть сигналізувати такі симптоми: поява синців без причин, блідість шкіри, погане загоєння ран, кровотеча з носа, постійна слабкість і апатія, підвищення температури без ознак ГРВІ, болі в кістках. Лейкемія не має яскраво виражених симптомів, тому її дуже складно виявити без спеціального медичного обстеження.

«Рак крові з’являється в кістковому мозку, під час хвороби виділяється велика кількість злоякісних клітин, які називаються бласти. Чи виліковний рак крові? Так. І чим раніше виявили та визначили вид лейкозу, тим швидшим буде лікування. Якщо є підозра на рак крові, для підтвердження діагнозу робиться аналіз кісткового мозку. Слідкуйте за здоров’ям своїх дітей», – рекомендує Катерина Вільчевська, лікар-гематолог клініки «ОХМАТДИТ».

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, рання діагностика і здоровий спосіб життя дозволяють запобігти до 40% випадків захворювання на рак і настільки ж знизити смертність від нього.

Щоб змінити ставлення українців до свого здоров’я та здоров’я своїх близьких, Фонд Ріната Ахметова випустив серію роликів про профілактику та діагностику раку на ранніх стадіях. У них лікарі-онкологи розповідають, як розпізнати хворобу, як часто та які обстеження потрібно проходити, щоб своєчасно виявити онкологію. Пропонуємо вашій увазі відео про профілактику раку крові.

 

 

 

15
років Фонду Ріната Ахметова.
Сила допомоги однієї людини.