СМІТСОНІВСЬКИЙ МУЗЕЙ ОБ'ЄДНУЄ ЗУСИЛЛЯ 14 МУЗЕЇВ
Смітсонівський музей (SAAM) ініціював створення відкритої онлайн бази даних з американського мистецтва – The American Art Collaborative (AAC). І об’єднав для цього зусилля 14 музеїв по всій країні.
Як заявила директор SAAM Елізабет Браун, «художні музеї прагнуть допомогти любителям мистецтва різного віку дізнаватися, цінувати і захоплюватися мистецтвом. Наша місія включає в себе заохочення доступу до наших колекцій та досліджень».
У число учасників ініціативи увійшли: Смітсонівська національна портретна галерея, Смітсонівські архіви американського мистецтва, Художній музей Прінстонського університету, Єльський центр британського мистецтва, Музей мистецтв коледжу Колбі, Музей американського мистецтва Амона Картера в Форт Уорт (Техас), Національний центр Отрі в Лос-Анджелесі, Музей американського мистецтва в Крістал Брідж, Музей мистецтв Далласа, Музей Томаса Джілкріса в Тулс, Музей мистецтв Індіанаполіса, Національний музей мистецтва дикої природи і Художній музей Уолтерс у Балтіморі.
Поточні дані з музейних колекцій будуть розміщені у «хмарі», і позначені Linked Open Data (LOD). Такий підхід широко застосовується в науковому світі, але є новацією для культурної сфери. Він дозволяє у кілька разів спростити пошук взаємозв'язків між творами, художниками, матеріалами, стилями тощо.
5 лютого 2015 відбулася організаційна зустріч представників музеїв, які знаходяться на різних стадіях створення бази даних: якщо SAAM вже завантажує свої дані в «хмару», то багато хто з партнерів тільки приступають до підготовчих робіт.
Патрісія Кінг, помічниця директора Музею мистецтв коледжу Колбі зазначила, що в більшості невеликих музеїв не вистачає співробітників, які можуть займатися цифровим напрямком. «Нам складно тримати руку на пульсі у цьому стрімко мінливому технологічному світі», – пояснює вона. – «Саме тому ця співпраця є надзвичайно важливою – учасники об’єднались для обміну знаннями і ресурсами».
Наразі запланована ціла низка тренінгів, аби допомогти усім учасникам подолати технічні складнощі із структурування і завантаження інформації, а також дотримання вимог авторських прав. Члени AAC намагаються об’єднати свої ресурси, аби зменшити навантаження на окремі установи.