Штаб Ріната Ахметова взяв участь у конференції з питань насильства в зонах конфлікту
23 травня в Києві відбулася конференція, присвячена проблемам людей, які постраждали від сексуального насильства під час військового конфлікту на Донбасі. Конференція ініційована Посольством Швеції, ЮНІСЕФ і благодійною організацією «Жінка жінці» (Kvinna till Kvinna). Представники Штабу Ахметова також взяли участь в обговоренні.
Упродовж усієї світової історії сексуальне насильство під час збройних конфліктів було широко розповсюджене й часто розглядалося як неминучий наслідок війни. Це явище існує і сьогодні на сході України – з катастрофічними наслідками для його жертв, більшість із яких дівчата-підлітки або одинаки.
В Україні, як і в багатьох інших країнах, вважають за краще замовчувати й заперечувати цю проблему через те, що жертвам насильства страшно й соромно. У результаті жінки не повідомляють про випадки насильства, не просять допомоги у громадських організацій, у такий спосіб залишаючи цю проблему без уваги.
З метою об’єднати людей, які хочуть подолати цю проблему, а також познайомити українські громадські та благодійні організації з досвідом Боснії, Герцеговини та Грузії, які пережили військові конфлікти, була організована конференція в Києві.
«Насильство – це феномен війни. Не тільки в Україні, а й у будь-якій країні, у яких відбувалися збройні конфлікти. Безумовно, жертви сексуального насильства потребують психосоціального супроводу. Допомога психологів потрібна і членам їхніх сімей, – вважає Марина Сорокіна, координатор Психологічної служби Гуманітарного штабу Ріната Ахметова. – В Україні своєчасно підняли це питання. З огляду на досвід інших країн, очевидно, що є багато способів захистити жертв насильства й уникнути водночас культури сорому».
З початку збройного конфлікту на Донбасі 49 901 дитина і 5 979 дорослих отримали психологічну допомогу Гуманітарного штабу, зокрема жертви сексуального насильства.