Штаб Ріната Ахметова підбив підсумки проекту навчання кризових психологів
Гуманітарний штаб Ріната Ахметова підбив підсумки проекту з підготовки кризових психологів «Травма війни», який стартував у листопаді 2014 року. Сьогодні учасникам вручили сертифікати від Гуманітарного штабу Ахметова, Міністерства охорони здоров’я України, Асоціації психотерапевтів України та міжнародної організації Health Right International («Право на здоров’я»).
На момент запуску це був єдиний в Україні проект, спрямований на підготовку фахівців, що працюють із травмою війни, і відновлення психологічного стану переселенців із Донбасу та жителів зони АТО.
Дар’я Касьянова, керівник програм і проектів Гуманітарного штабу Ріната Ахметова:
«Я пишаюся тим, що ті завдання, які завжди перед нами ставить Рінат Ахметов, збігаються з покликом наших сердець. І всі ті, хто працює з нами багато років, добре це знають. Ми завжди робимо те, що потрібно людям. Ми працюємо навіть не на «тут і зараз», а на «завтра й післязавтра», на майбутнє нашої країни й наших дітей».
Для участі було відібрано 250 найкращих фахівців з усієї України, які вже мають диплом психолога. Навчання проводилося безкоштовно, тривало півроку і складалося із 6 тематичних модулів: робота з травмою війни — міжнародний досвід; сімейне консультування; особливості роботи психологів із дітьми, які пережили травму війни; арт-терапія як метод боротьби з дитячою психотравмою; методики тривалого консультування в разі посттравматичних розладів.
Тренерами проекту виступили провідні психологи України й низки країн, у яких активно розвивається кризова психологія: Олександр Венгер, Людмила Петрановська, Олег Романчук, Олена Коссе, Альона Лук’янчук, Олександр Гершанов та інші.
Проект Штабу унікальний не тільки своєю масштабністю й добором тренерів, а й тим, що фахівці, які проходять курс, вже почали працювати з людьми, як у населених пунктах Донбасу, не підконтрольних українській владі, так і на підконтрольних Україні територіях.
Мартиненко Ірина, викладач, приватний дитячий психолог, учасник проекту:
«Велике спасибі Гуманітарному штабу. Ми відразу почали застосовувати знання, отримані на курсі «Травма війни» й відразу побачили результати. Я навіть не очікувала таких швидких результатів. На вигляд дуже прості вправи виявилися дуже ефективними. Тому величезне спасибі, що дали нам таку платформу».
Фахівці психологічної служби Штабу Ріната Ахметова, куди входять і випускники проекту, вже проводять заняття та консультації з дітьми різного віку та їхніми батьками в зоні АТО, а також переселенцями в Маріуполі, Києві, Дніпропетровську, Запоріжжі, Слов’янську, Житомирі, Львові та інших містах. У Донецьку, Маріуполі, Києві та Дніпропетровську відкрито Центри психологічної підтримки Штабу Ахметова. За весь час роботи допомогу було надано приблизно 15 тисячам дітей.