Сергій Палкін: Волонтери Шахтаря вже роздали в Донецьку майже 20 000 продуктових наборів
|
Генеральний директор футбольного клубу розповів про участь «Шахтаря» в роботі Гуманітарного штабу при фонді Ріната Ахметова.
— Сергію Анатолійовичу, вже більше двох тижнів на «Донбас Арені» працює центр із формування гуманітарної допомоги жителям Донецька…
— Найголовніше для нас зараз — допомогти землякам: літнім людям, жінкам, дітям. Десятки тисяч донеччан опинилися в надзвичайно важких умовах! Важливо, щоб ресурси, які ми маємо, були максимально задіяні для надання допомоги людям у такий скрутний час. Понад 100 співробітників клубу щодня беруть участь у розфасуванні продуктів харчування, їхньому транспортуванні в райони міста й роздаванні. Деякі працівники-волонтери практично цілодобово знаходяться на «Донбас Арені», займаючись організацією цього складного процесу, сполученого з безліччю ризиків. Для наших співробітників це свого роду десант милосердя».
— Що вже вдалося зробити?
— Ми надаємо гуманітарну допомогу із серпня. Тоді у вкрай складних умовах нам вдалося передати пару сотень пакетів із продуктами до Петровського району Донецька. На сьогодні вже майже 20 000 продуктових наборів доставлено й роздано. У Донецьку працюють 9 територіальних центрів, також організовано точки у двох передмістях — Моспиному та Ясинуватій. Допомогу надають насамперед соціально незахищеним верствам населення, яким продукти харчування особливо необхідні.
— Із якими труднощами доводиться стикатися?
— Труднощів багато. Це й організація пунктів видавання, і сам механізм роздавання. У перші дні наші співробітники доставляли людям допомогу в реальних бойових умовах, ризикуючи власним життям! Сьогодні теж стикаємося із проблемами та перешкодами: робляться спроби оббрехати нашу роботу в засобах масової інформації, політизувати гуманітарну допомогу — спроби безпідставні, абсурдні, невдалі. Але це нас не зупинить. Сьогодні важливим є підтримати земляків, допомогти їм вижити в найскладніших умовах: під обстрілами, без води і світла. І ми будемо йти цим шляхом, продовжимо передавати продукти, медикаменти й робити все можливе й неможливе. Ми будемо розв’язувати проблеми і справлятися з ризиками.