«Щоранку я думала — мені пощастило»: мешканка Маріуполя, психологиня Фонду Ріната Ахметова розповіла Музею «Голоси Мирних» свою історію
Психологиня Фонду Ріната Ахметова Олена Пономарьова зараз живе в Ужгороді. Фахівчиня допомагає переселенцям з гарячих точок країни подолати травму війни та адаптуватися до нового життя. Олена не з чуток знає про життя під обстрілами — вона змогла вирватися з палаючого Маріуполя.
Жінка провела три жахливі тижні в рідному місті. Вона згадує, як люди мерзли в бомбосховищі, де стіни вкривалися інеєм. Ділилися їжею — а потім її почало не вистачати і за три дні в місті вдалося знайти лише пакетик куркуми... Прокинутися вранці тоді вже було щастям.
«Кожен ранок я думала: мені пощастило, у мене є цей ранок!», — розповідає жінка про ті страшні дні.
Олена наважилася виїхати з міста власною автівкою з мамою та ще кількома жінками, не дивлячись на те, що зелених коридорів не було. Після від’їзду в одне з місць, куди вона ходила за водою, прилетів снаряд. Люди, які обіймали їх з мамою перед дорогою та бажали щасливо доїхати, загинули.
Група жінок у маленькій червоній автівці довго їхала полями: без зв’язку, навігатору, колонни. Спочатку до Бердянська, потім — через 17 російських блокпостів — до Запоріжжя. І лише після цього вирушили до Ужгороду, де тепер Олена допомагає людям у точці психологічної підтримки від Фонду Ріната Ахметова.
Олена вірить в Україну та нашу перемогу.
«Це наша земля. І люди, які на ній стоять, знають — за що», — упевнена вона.
Свою історію психологиня довірила Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова: дивіться та слухайте за посиланням bit.ly/38LxLTn.
«Голоси Мирних» — це унікальний онлайн-музей, найбільший у світі архів історій мирних жителів нашої країни, які стали жертвами або свідками війни. Архів Музею налічує вже понад 15 тисяч історій з перших вуст.
Розкажіть свою історію! Зробити це можна так:
— напишіть вашу історію на власній Facebook-сторінці з хештегами #Голоси_Мирних #розкажіть_свою_історію та запросіть друзів та рідних долучитися;
— відвідайте портал Музею та натисніть «Розповісти історію»;
— зателефонуйте на безкоштовну гарячу лінію 0 (800) 509 001.