«Щодня прокидаєшся, і мета одна — вижити», — молода мама зі Щастя Луганської області
Юлія виховує маленьку доньку, залишаючись у Луганській області. Через вимушену економію їй дуже складно забезпечувати повноцінне харчування для малятка. Отримавши дитячий набір від Гуманітарного штабу Ріната Ахметова, мама змогла розв’язати проблему браку продуктів.
«Жіноче царство» — так жартома називає свою сім’ю Юлія. Утрьох, із мамою та донькою, вони виживають у місті Щастя. Без роботи та соціальних виплат. На запитання, як їм це вдається, Юлія губиться: «Навіть не знаю. Рятують запаси на зиму й гуманітарка. Все, як у всіх, загалом. Я про це навіть не замислювалася. Щодня прокидаєшся, й одна мета — вижити. Надовго перестали щось планувати вже давно».
Юлія за професією бухгалтер. До декретної відпустки працювала в Луганську, на одному з підприємств, що виготовляють паковання. Зараз воно закрите, і коли відновить роботу, ніхто точно не знає.
Жінка одна виховує однорічну дочку Настю. Аліментів на дитину не отримує з літа. Бабуся маленької Насті, теж через проблеми в регіоні, залишилася без роботи, і допомогти доньці та онуці фінансово не можемо. Луганський фармацевтичний завод, на якому вона працювала фармацевтом, закритий. «Але навіть якщо завод і запрацює, невідомо, чи зможе мама їздити на роботу, — каже Юлія. — Дорога в обидві сторони тепер обходиться в непідйомну для нас суму — 100 гривень на день». Жінки намагаються знайти роботу в Щасті, але поки безуспішно.
Серед інших мам, Юлія отримала дитячий набір від Гуманітарного штабу Ріната Ахметова. За її словами, це допомогло зробити раціон доньки збалансованим і відповідним для віку: «У нас у меню, здебільшого, картопля в асортименті. І Настя, і я дуже раділи якісним пюре й кашам від Штабу. Їх вистачило на тривалий період».
Щоб хоч якось згаяти дні, Юлія з мамою вишивають картини бісером. Зокрема, й ікони. Не на продаж, а для себе. Для них це поки єдиний засіб, що відволікає від реальності.