Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«Розповіді про те, що на вулиці салют, діяли недовго — довелося евакуюватися», — переселенка Світлана, мама 5 дітей

20.11.2014

Фахівці Гуманітарного штабу Ріната Ахметова закупили протиепілептичні препарати для маленького Ярославчика, одного з молодших дітей Світлани. Цього запасу дитині вистачить на 4 місяці постійного лікування.

Сім’я 4-річного Ярослава зараз у Святогірську. Місцева краса і свіже повітря відволікають від важких думок про війну. Малюкові і його чотирьом братикам і сестричкам тут подобається. За словами Світлани, мами хлопців, вони зважилися на евакуацію, коли в рідному Дебальцевому стало зовсім нестерпно: «Дві мої старші дочки, в однієї вже своя дитина, звичайно ж, розуміли все, що відбувається. А ось трьом молодшим від десяти й до двох років. Розповіді про те, що на вулиці салют, діяли не довго — довелося евакуюватися».

А Ярослав, побачивши на вулиці танк, цілком серйозно зауважив, що він далеко не іграшковий. І стріляє голосно, не те що його, на батарейках. Діти почали боятися постійних бомбардувань.

«Неохоче покинули будинок — діти важливіші! Але душа боліла за чоловіка, який залишився через роботу. У місті й так нічого не знайдеш, навіть за копійки, а він на залізниці працює. Це чи не єдине підприємство, яке працює в нас», — розповідає Світлана.

Ще однією вагомою причиною покинути будинок для родини стала хвороба Ярослава. У вісім місяців у хлопчика стався сильний напад. Лікарі Донецького обласного клінічного територіального медичного об’єднання діагностували епілепсію. Відтоді в дитини особливий режим і потреба в ліках, що запобігають нападам. Їх потрібно приймати постійно й безперервно.

Не маючи можливості самостійно купувати ліки, адже зарплату батькові сімейства не виплачують, Світлана звернулася по допомогу до Гуманітарного штабу Ріната Ахметова. «Коли зовсім туго стало, я почала в інших переселенців, знайомих питати, до кого по допомогу можна звернутися. До нас часто волонтери приїжджали, вони й дали номер телефону Штабу Ахметова», — розповідає жінка. — Запаси ліків закінчувалися, Ярославчик почав іноді задихатися. Спасибі вашому Штабу за надану допомогу. Я розповіла волонтерам усю нашу ситуацію, і вони дуже швидко передали нам ліки. Спасибі! Цього вистачить на кілька місяців лікування сина».