Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Рінат Ахметов доручив Гуманітарній штабу підготувати для Донбасу 300 психологів

18.11.2014

Сьогодні в Києві розпочала роботу міжнародна конференція «Травми війни: психологічна допомога й реабілітація», у якій беруть участь понад 300 психологів-практиків. Ініціатором заходу став Гуманітарний штаб Ріната Ахметова.

Організатори хочуть не тільки звернути увагу суспільства на актуальну проблему психологічних травм дорослих і дітей унаслідок військових дій, а й залучити найкращі світові практики допомоги постраждалим, розробити програму підготовки кризових психологів і відкрити центр психологічної допомоги постраждалим.

За словами координатора Штабу Римми Філь, ідея провести конференцію народилася не просто так. За кілька місяців роботи в епіцентрі подій на сході України Гуманітарний штаб надав допомогу в евакуації, розселенні, отриманні лікування або забезпеченні продуктами харчування й медикаментами більш ніж мільйону осіб. Результати проведеної роботи дають підстави говорити про те, що проблема надання психологічної допомоги стоїть дуже гостро, адже наслідки побаченого й пережитого в зоні бойових дій стають причиною посттравматичного стану. Травма війни може залишитися з людиною на все життя. Її наслідки страшні і для окремої людини, і для країни та суспільства загалом.

З ініціативи Ріната Ахметова в Гуманітарному штабі вже діє психологічна служба. Упродовж двох місяців 25 психологів у Донецькій, Одеській, Харківській і Запорізькій областях працюють із переселенцями та їхніми дітьми. Робота психологів вже дає перші результати — діти почали спокійніше спати, перестали боятися різких звуків. Діти відновлюються швидше, ніж дорослі. Із дорослими попереду довгий період індивідуального психологічного відновлення. Ускладнює ситуацію те, що військові дії не закінчилися, і люди в Україні продовжують жити у стані постійного стресу.

Психологічна служба Ріната Ахметова, — єдина психологічна служба, фахівці якої працюють у зоні АТО. Очевидно, що 25 осіб не можуть забезпечити кваліфіковану психологічну допомогу кожному, кому довелося побачити жахи війни.

«Тому, розуміючи важливість проблеми, Рінат Ахметов доручив гуманітарному штабу підготувати 300 кризових психологів для роботи з людьми, психіка яких травмована війною. Донбасу потрібні добрі психологи. Ми винесемо цей проект на обговорення учасників і проведемо сесію стратегічного планування», — зазначає Римма Філь.

Накопиченим за місяці роботи унікальним досвідом психологи Штабу Ахметова готові ділитися з колегами й волонтерами.

Саме напрацьований досвід і бажання залучити в Україну найкращі практики допомоги постраждалим від війни призвели до ідеї зібратися на конференцію.

Гостями заходу стали голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Джованна Барберіс, координатор Бюро Всесвітньої організації здоров’я в Україні з питань психічного здоров’я та гендерного насильства Наталя Монахова, Радник Президента України з гуманітарних питань Ольга Богомолець, президент Асоціації психіатрів України Семен Глузман, директор Українського НДІ соціальної й судової психіатрії та наркології МОЗ України Ірина Пінчук, дитячий психолог, доктор психологічних наук, професор кафедри психології Міжнародного університету «Дубна», доцент кафедри дитячої й підліткової психіатрії, психотерапії та медичної психології Російської медичної академії післядипломної освіти Олександр Венгер і координатор психологічної служби Гуманітарного штабу Ріната Ахметова Олена Лук’янчук.