Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«Рінат Ахметов – Дітям. Тепер я чую»: допомога для малюка Марка з Бахмута

16.11.2021

Малятам з вадами слуху Фонд допомагає з 2007 року. У 2018 році цей напрям діяльності став окремим проєктом «Рінат Ахметов – Дітям. Тепер я чую». Його учасники одержують високочутливі слухові протези, які підлаштовуються під індивідуальні особливості дитини.

– У 2020 році проєкт став загальнонаціональним. На сьогодні більш ніж 200 учасників проєкту, які мали глухоту від народження або придбали її, отримали в подарунок слухові апарати. Пристрої працюють на різних частотах. Це такі міні-комп'ютери, які компенсують саме стільки децибелів, скільки не вистачає людині. Вони дорогі, тому далеко не кожна сім'я може виділити кошти на таку покупку. Важливий принцип проєкту – допомогти негайно. Адже слухопротезування конче необхідно виконати до 7-річного віку. Якщо допомогти дитині вчасно, вона навчиться розмовляти і повноцінно розвиватиметься, – розповіла Ірина Блажан, головна директорка програм Фонду.

Одним із учасників проєкту став маленький Марк Деркачов із Бахмута, якому ще не виповнилося і двох років.

– Синочок від самого народження дуже хворобливий. Він з'явився на світ раніше терміну, на 27-му тижні вагітності, і важив трохи більше за кілограм. На третю добу стався крововилив у мозок, шанси Марка вижити були мінімальними. На щастя, дитина пішла на поправку і через 2,5 місяці її виписали додому, – пояснила Юлія, мама хлопчика.

Однак на цьому випробування для малюка та його батьків не закінчилися. Марку довелося провести операцію на очах і водночас – боротися з діагнозом «дитячий церебральний параліч». Завдяки курсам реабілітації дитина змогла зробити перші кроки. Але знову лихо постукало у двері.

– Нещодавно з'ясувалося, що Марк не чує. Для сприйняття навколишнього світу йому потрібні були потужні слухові апарати. Чим раніше їх встановити, тим швидше дитина стане чути і згодом зможе говорити. Новина стала для нас справжнім шоком. Батько Марка тяжко перехворів на коронавірус. Це дало ускладнення на легені ‒ його тричі оперували і зараз вирішується питання оформлення інвалідності. Витратили всі заощадження. Ми не могли собі дозволити навіть найдешевші слухові апарати, – каже Юлія.
На щастя, на допомогу прийшов Фонд Ріната Ахметова. Тепер у Марка з'явилася можливість не лише чути голоси рідних, а й повноцінно зростати.

– Величезне спасибі! Навіть і не знаю, щоб ми робили, – подякувала Юлія.

Фонд Ріната Ахметова завжди там, де його потребують найбільше. Його програми та проєкти змінили суспільство та його ставлення до багатьох актуальних проблем. Сьогодні Фонд подає приклад для інших благодійних організацій, сприяє системним змінам, запроваджує найкращі міжнародні практики.