Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«Рінат Ахметов - Дітям. Реабілітація поранених дітей»: новий сезон, новий формат

07.09.2020

У вересні стартує новий сезон проєкту «Рінат Ахметов – Дітям. Реабілітація поранених дітей». Він проводиться для дітей Донбасу, які отримали поранення, вже вп'яте. Цього року через пандемію коронавірусу проєкт проходить у дистанційному режимі.

– Навіть в умовах карантину Фонд Ріната Ахметова продовжує надавати допомогу мирним жителям Донбасу. Діти, які отримали поранення внаслідок збройного конфлікту, як і раніше, потребують підтримки. Для багатьох з них процес реабілітації після травм затягнеться на все життя, особливо в частині психологічного відновлення. Важливо не зупиняти цю роботу, тому в новому сезоні буде проведено 100 консультацій професійних психологів. Вони працюватимуть не тільки для поранених дітей, а й для членів їхніх сімей, – каже Ірина Блажан, директор проєктів і програм Фонду Ріната Ахметова.

Аня Овчаренко з Маріуполя бере участь у проєкті вже четвертий раз. Вона отримала травму, коли їй ледь виповнилося чотири рочки.

– Вони з мамою були на кухні, коли почався обстріл. Невістка загинула відразу, а Аню врятував холодильник, за яким вона стояла в момент прильоту снаряда. У неї були осколкові поранення, закрита черепно-мозкова травма, забиття, – розповідає Валентина Кунєва, бабуся дівчинки, вона замінила дитині загиблу матір.

Фонд Ріната Ахметова розробив для Ані індивідуальну програму реабілітації. Експерти Фонду допомогли дівчинці позбутися головного болю і стану підвищеної тривожності.

– Осколки лікарі витягли, рани зажили, але у неї на очах загинула мама, це дуже серйозна травма, її не загоїти ніколи, – каже Валентина Кунєва.

І все ж, після участі в проєкті «Рінат Ахметов - Дітям. Реабілітація поранених дітей» бабуся Ані відзначила суттєве поліпшення її стану.

– Дуже великий прогрес! Вона повернулася до звичайного життя, пішла в школу, вчиться із задоволенням. Велике спасибі за підтримку Рінату Леонідовичу, що продовжує допомагати онуці, – сказала Валентина Андріївна.

Разом із Анею Овчаренко курс реабілітації від Фонду Ріната Ахметова в цьому році пройдуть ще дев’ять дітей і члени їхніх сімей. Проєкт триватиме п’ять тижнів, досвідчені психологи проведуть по 10 сеансів для кожної сім'ї. За час існування проєкту вже проведено 129 курсів відновного лікування та психологічної реабілітації.

На сьогоднішній день Фонд Ріната Ахметова – єдина організація, яка системно і масштабно допомагає дітям, які отримали важкі поранення на Донбасі.