«Пишаюся можливістю бути в журі»: письменниця Таіс Золотковська долучилася до оцінювання робіт учасників Всеукраїнського конкурсу есе Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова

Українська письменниця, авторка тринадцяти книжок Таіс Золотковська долучилася до журі Всеукраїнського Конкурсу есе «Подія, яка змінила все. Сила допомоги». Його проводить Музей «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова. До завершення прийому робіт залишилося лише два дні — встигніть подати своє есе через реєстраційну форму на сайті Музею.
Посилання тут: Взяти участь у Всеукраїнському конкурсі есе - "Голоси Мирних", Музей Фонду Ріната Ахметова .
Таіс Золотковська — викладачка творчого письма, засновниця мистецької резиденції «Дім Автора» на острові Закінтос (Греція) та літературної спільноти «Клуб Анонімних Авторів». Понад десять років вона працює з текстами та підтримує авторів у власних пошуках стилю та форми.
«Війна торкнулася кожного українського дому, і наш — не виняток. Моя 90-річна бабуся та тітка були змушені залишити рідний Харків та переїхати на захід України. Мої батьки втратили квартиру разом із архівом фотографій, листами, бібліотекою, історією багатьох поколінь Золотковських», — розповідає Таіс.
Письменниця переконана, що учасники конкурсу есе відважні й відверті, бо зважилися поділитися своїми історіями. Їхні історії мають бути збережені для майбутніх поколінь.
«Я пишаюся можливістю бути в журі Всеукраїнського конкурсу есе від Фонду Ріната Ахметова. Уся моя робота, книги, які я пишу, і проєкти, які створюю, спрямовані на одне: допомогти українкам та українцям розповісти свої історії. Цей конкурс важлива можливість поділитися тим, через що ви пройшли», — наголошує Таіс.
Умови Всеукраїнського конкурсу тут: «Подія, яка змінила все. Сила допомоги»: умови Всеукраїнського Конкурсу есе 2025 - "Голоси Мирних", Музей Фонду Ріната Ахметова
Переможців буде оголошено 21 липня 2025 року на сайті Музею «Голоси Мирних» (civilvoicesmuseum.org).
Переможці-учні отримають цінні подарунки, зокрема, планшети, мобільні телефони, навушники, блютуз-колонки, а вчителі — електронні книжки.
Найактивніші викладачі, які сприяли організації процесу написання есе, отримають спеціальні подарунки від організаторів конкурсу.
Також для всіх переможців, фіналістів та учасників Всеукраїнського конкурсу есе передбачено дипломи в електронному форматі.
Найкращі роботи стануть частиною Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова, який є найбільшим у світі архівом історій про війну в Україні. На сьогодні архів Музею налічує понад 130 тисяч історій.
Конкурс есе проходить вже вп'яте. Його мета незмінна: підкреслити значення миру як головної цінності суспільства, розкрити силу духу української молоді, яка в умовах повномасштабної війни знаходить можливості для розвитку і впевнено дивиться у майбутнє.