Психологічна підтримка Штабу: образотворче мистецтво проти травм, завданих війною
У березні Гуманітарний штаб Ріната Ахметова розгорнув повномасштабну роботу з надання психологічної допомоги дітям із «Травмою війни». Тепер у Києві, Маріуполі та Донецьку можна відвідати заняття, на яких спеціально навчені психологи допоможуть впоратися з тривогами і страхами й навчать батьків краще розуміти потреби дітей. Про це сьогодні на прес-брифінгу в ІА «Українські новини» розповіла координатор штабу Римма Філь.
«Упродовж березня Гуманітарний штаб відкрив і проводить школи для діток війни. Це болюча й нагальна тема. Ми не раз говорили про те, що війна торкнулася дитячих душ. На сьогодні це проблема всього цивілізованого українського суспільства, всіх небайдужих людей. Звернути увагу на діток, допомогти їм позбутися травм війни — ось наше головне завдання. У такий спосіб ми не дамо пропасти цілому поколінню. Адже страждають і ті діти, які перебувають на лінії фронту, і дітки-переселенці, які змушені покинути свій дім, змінити школу. Тому Гуманітарний штаб відкрив у березні Центри психологічної допомоги в Києві, Донецьку та Маріуполі. Ми хочемо достукатися до серця кожної дитини, прийти в кожну школу, максимально допомогти всім сім’ям, які потребують необхідної психологічної підтримки».
До речі, з 23 березня в Києві проходить 4-й модуль навчання для 250 психологів за програмою «Травма війни», які працюватимуть із дітьми та сім’ями з Донбасу.
«У школі психологічної допомоги навчаються психологи-волонтери, які були обрані Гуманітарним штабом із великого числа охочих. Найкращі психологи світу ведуть для них майстер-класи й готують для подальшої роботи в різних містах України з переселенцями й дітками війни. Зараз заняття проводить відомий дитячий психолог, доктор психологічних наук, професор кафедри психології Міжнародного університету «Дубна» (м. Москва) Олександр Венгер, який працював у багатьох гарячих точках світу», — поділилася новиною Римма Філь.
Тема цього модуля «Групова робота з дітьми та підлітками за допомогою арт-терапії». Олександр Венгер вважає, що образотворче мистецтво є особливо корисним у кризових умовах, причому ця терапія є найбільш універсальною й доступною людям, якщо порівняти з іншими видами.
«Потрібна спеціальна підготовка психологів, які працюють із переселенцями і в зоні АТО. Психологічна допомога абсолютно необхідна зараз, оскільки це масова соціальна катастрофа, і країні знадобиться багато психологів. І дуже добре, що вже є ці 250 кваліфікованих фахівців», — прокоментував свою участь у тренінгу Венгер.