Приблизно 90% жителів окупованих територій Донбасу не хочуть покидати місце проживання
Соціологи очікували в березні нову хвилю міграції, однак цього не відбувається. 89% жителів окупованих територій Донбасу не хочуть покидати місце проживання.
Як передає кореспондент УНІАН, про це заявила генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) Наталя Харченко під час круглого столу «Гуманітарна мапа Донбасу: потреби місцевих жителів і переселенців», ініційованого Гуманітарним штабом Ріната Ахметова.
За її словами, соціологи очікували в березні нову хвилю міграції, однак цього не відбувається.
«89% опитаних жителів окупованих територій заявляють, що вони нікуди не поїдуть. Зараз на Донбасі залишилися групи, які найбільше прив’язані до місця проживання, які не планують виїжджати. Лише 6% опитаних хотіли б виїхати, але не можуть через низку обставин. Планують виїхати до літа приблизно 1% населення. Таких, хто планує поїхати, але не знають коли», — також 1%. До Європу, США чи Канади хотіли б виїхати 5% жителів, але, зазвичай, ми бачимо, що ці плани не підтверджуються конкретними діями. Це швидше міркування про те, що треба щось робити, можливо, потрібно їхати, щось робити», — сказала Харченко.
«Із загального числа опитаних, які планують покинути окуповані міста, в іншу область України виїхали б. 42%, до Росії — 30%», — зазначила Харченко.
За словами наукового співробітника КМІС Дар’ї Пирогової, більшість жителів не хочуть і не мають жодних планів щодо від’їзду.
«Навіть ті переселенці, хто виїхав в інші міста, чекають того моменту, коли можна буде повернутися до Донецька, Горлівки, свого рідного міста. Для тих небагатьох, хто хоче виїхати, є проблема з браком грошей, місця, куди можна поїхати й незгода батьків, щоб дитина виїжджала», — сказала Пирогова.
Гуманітарна мапа ситуації та потреб Донецької та Луганської областей була розроблена на замовлення Гуманітарного штабу Ріната Ахметова. В основі мапа — дані соціологічного дослідження КМІС, проведеного в березні 2015 року.