Приблизно 15 тисяч дітей, які пережили посттравматичний синдром, отримали допомогу психологів штабу Ахметова
Приблизно 15 тисяч дітей і 2000 дорослих — і в зоні АТО, і переселенців, отримали психологічну допомогу від фахівців Гуманітарного штабу Ріната Ахметова.
Як передає кореспондент УНІАН, про це заявила керівник проектів «Сирітству — ні!» і «Психологічна допомога дітям» Гуманітарного штабу Ріната Ахметова Дар’я Касьянова під час круглого столу «Діти поза війною».
«Коли ми почали працювати, ми зіткнулися з тим, що психологи, працюючи з переселенцями й зони АТО, стикаючись із дитячим горем, дуже швидко вигоряли, покидали цих дітей, ці сім’ї. А знайти на їхнє місце заміну було дуже складно. Уже в жовтні ми почали думати, що навичок психологів мало. Ми розробили програму з навчання посттравматичного синдрому в дітей і дорослих. І почали підготовку 250 психологів. На сьогодні програма завершена, наші студенти пройшли 6 модулів навчання і практичну частину», — сказала Касьянова.
За її словами, сьогодні понад 4 тисячі дітей із зони АТО евакуйовані та проживають в інтернатах, їхні батьки залишаються на окупованих територіях. «Про це не потрібно забувати. Це сегмент соціально-психологічної допомоги. І він теж дуже важливий», — зазначила Касьянова.
Президент Асоціації психіатрів України, член Гуманітарної ради при Президентові України, член Наглядової ради Гуманітарного штабу Ахметова Семен Глузман зазначив, що психологічну освіту в Україні необхідно змінювати.
«Активність у цьому питанні штабу Ахметова була для мене великою радістю. На жаль, держава ще не готова надавати повноцінну психологічну допомогу людям із посттравматичним синдромом. Необхідно змінювати освіту для того, щоб навчати фахівців-психологів, які б могли лікувати посттравматичний синдром. Сьогодні для України дуже важливо, щоб не повторилася ситуація після аварії на Чорнобилі, коли людям ставили діагнози «радіофобія», — сказав Глузман.
Зі свого боку, Уповноважений Президента України з прав дітей Микола Кулеба зазначив, що в Україні дуже мало фахівців, які могли б допомогти дітям із посттравматичним синдромом.
«У нашій країні ми ще не навчилися звертати увагу на проблеми дітей взагалі. І може було б усе нічого, якби не війна і страждання сотні тисяч дітей. Дуже мало психологів, які працюють із проблемою посттравматичного синдрому в дітей. У нас тисячі педагогів і психологів, більшість із яких не уявляють наслідків війни для дітей», — сказав Кулеба.
Він підкреслив, що проект психологічної допомоги Гуманітарного штабу Ахметова був дуже необхідний країні.
«90% дітей, які травмовані війною швидко й дуже швидко забувають травми, якщо батькам допомагають професійні психологи й дорослі можуть адаптуватися до нового середовища», — сказав Кулеба.
Головний психіатр Міністерства охорони здоров’я України Ірина Пінчук зазначила, що досвід курсу «Травма війни» буде використаний у єдиній державній програмі навчання кризових психологів.
«Я хочу подякувати за те, що є така програма. Досвід допомоги дітям із посттравматичним синдромом буде додано до клінічного протоколу надання психологічної допомоги. Водночас, хочу звернути увагу на питання відповідальності психологів у роботі з дітьми», — сказала Пінчук.