Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Проєкт Фонду Ріната Ахметова «Голоси Мирних»: Мирослава Мінаєва попри пережите на Донбасі втілює мрії

24.05.2021

Музей Фонду Ріната Ахметова «Голоси Мирних» продовжує збір історій, які розповідають про долі жителів Донбасу. Це безпрецедентний документальний проєкт, створений за особистою ініціативою Ріната Ахметова, мета якого – розповісти всьому світу про людей, життя яких збройний конфлікт назавжди розділив на «до» і «після».


У Мирослави Мінаєвої з міста Антрацита Луганської області був дім, невеликий магазин іграшок, власна справа, але у 2014 році довелося кинути все і бігти, рятуючи життя своє і двох маленьких дітей.


‒ В Антрациті почалися обстріли! Було настільки страшно! Ідеш по вулиці і присідаєш від вибухів. У квартирі потріскалося скло, пішли тріщини по стінах. Все, що я взяла, – це валіза з дитячим одягом, кішка і документи, – каже Мирослава.
Жінка згадує, як з мирного жителя затишного містечка перетворилася в переселенця, як тікала з місця, у якому виросла, в інше життя.


‒ Я потрапила в останню машину. Мене висадили на перехресті, де йде дорога на Слов'янськ, на Дебальцеве. А далі йти невідомо як. Маршрутки не ходять, нічого. І я пішки кілометра 3-4 з дітьми, валізою і кішкою в сумці. Йшли ще з хлопчиком із мого міста, він допомагав мені цю сумку тягнути по трасі.
Зараз Мирослава Мінаєва живе в Одесі, створила там салон краси, в ньому безкоштовно стрижуть пенсіонерів, проводять майстер-класи для дітей і збирають кошти на корм для тварин у притулках.


‒ У нас у б'юті-студії панує краса, яка дбає про людей. Мій секрет простий: потрібно бути відкритим, добрим і чогось прагнути, не опускати ніколи руки, – ділиться Мирослава.
Онлайн-музей «Голоси Мирних» планує зібрати мільйон історій людей, які постраждали внаслідок збройного конфлікту. Ціль на найближчу перспективу – 100 тисяч свідчень, із яких перша тисяча вже зібрана. Це найбільша в Україні колекція історій Мирних. Важливо зберегти ці історії, щоб вони більше ніколи не повторювалися, заради кращого майбутнього.


«Музей «Голоси Мирних» – це безпечний довірчий простір для жителів Донбасу, де вони можуть розповісти свою історію світу, при цьому звільняючись від тягаря мовчання і спонукаючи поділитися інших, дозволяючи своїм землякам, співвітчизникам і людям по всьому світу почути, побачити, зрозуміти розумом і відчути серцем біль пережитого ними. Зібрані матеріали – це унікальна база для істориків, дослідників, журналістів, а також для написання книг, створення документальних, художніх фільмів та інших проєктів, які допоможуть зберегти історію, як вона є», – розповіла директорка з комунікацій Фонду Ріната Ахметова Юлія Єршова.

Музей – це вікно, до якого може заглянути світове співтовариство, щоб зрозуміти людей зі сходу України та скласти справедливе уявлення про збройний конфлікт, який сьомий рік гримить у самому серці Європи. 


У той же час для мирних жителів Донбасу вилікувати травму війни означає –подбати про себе та майбутнє своїх дітей. Психологи Фонду Ріната Ахметова допомагають постраждалим подолати депресії та тривожні стани, працюючи у форматі особистих зустрічей, онлайн-сесій, індивідуальних і групових занять.

Отримати консультацію психолога можуть усі жителі Донецької та Луганської областей старше 14 років. Для цього можна звернутися на гарячу лінію Фонду за телефоном 0800509001. 

Щоб стати учасниками проєкту «Голоси Мирних», переходьте за посиланням https://civilvoicesmuseum.org/my-story  і заповнюйте невелику анкету або залишайте контактні дані, за якими співробітники Фонду зможуть зв'язатися з вами.