Президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров: допомога Фонду Ріната Ахметова в боротьбі з коронавірусом безцінна
Фонд Ріната Ахметова вносить неоціненний вклад у боротьбу з епідемією COVID-19 в Україні – сказав президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров.
За його словами, Фонд почав надавати допомогу з перших днів загрози епідемії:
«Це й апаратура, в тому числі висококласні апарати штучної вентиляції легенів, і експрес-тести для швидкої діагностики захворювання, а також засоби індивідуального захисту. Цю допомогу неможливо переоцінити».
Він також наголосив на важливості серіалу для лікарів, створеного Фондом спільно з Міністерством охорони здоров'я України та Мінцифри. Мета серіалу – навчити медиків користуватися сучасними апаратами штучної вентиляції легенів. У тому числі тими, які Фонд Ріната Ахметова незабаром привезе в Україну.
«Це більше, ніж ефективний крок, бо нові апарати можуть відрізнятися своїми режимами роботи залежно від виробника. І завдяки серіалу лікарю не потрібно вивчати багатотомні інструкції практично на 800 сторінок, а можна подивитися 10–15-хвилинний професійно знятий фільм про це за участю експерта лікаря-анестезіолога. Це дозволяє набагато простіше освоїти нову апаратуру», – підкреслив Сергій Дубров.
Він додав, що також готується підписання Меморандуму між МОЗ та Фондом Ріната Ахметова про спільну організацію консультацій для працівників відділень інтенсивної терапії.
«У кожному медичному закладі з інтенсивною терапією будуть створені віртуальні персональні кабінети. Сім експертів-анестезіологів у будь-який час консультують лікарів відділення з питань проведення інтенсивної терапії, використання того чи іншого режиму роботи апаратів штучної вентиляції легенів. Це допоможе підібрати найоптимальнішу тактику лікування хворих», – пояснив глава Асоціації анестезіологів України.
Сергій Дубров також розповів, що поки немає препаратів, які можна впевнено назвати ліками від нової інфекції. Тому карантин і самоізоляція є одними з найбільш дієвих інструментів для стримування епідемії. І приклад України – наочне підтвердження.
«Станом на 28 квітня зафіксовано 9410 випадків інфікування. Це в десятки разів менше очікуваного. У тому числі завдяки карантину. COVID-19 – абсолютно новий вірус, і як він буде поводитися, ніхто передбачити не може. Зараз навряд чи хтось з упевненістю може сказати: буде друга хвиля захворюваності чи ні. Але навіть якщо 11 травня карантин скасують – це не привід одразу ж знімати маски», – додав головний анестезіолог України.
Рінат Ахметов направив 300 мільйонів гривень на боротьбу з COVID-19. Для цього він об’єднав усі ресурси – благодійного Фонду, ФК «Шахтар», компаній ДТЕК, Метінвест та інших активів SCM для допомоги Україні.
Фонд Ріната Ахметова придбав для всієї країни 300 тисяч експрес-тестів на коронавірус. Вони вже передані до Стабілізаційного фонду, ініційованого Президентом України, і наразі надійшли у регіони.
Ще в лютому, за особистим рішенням Ріната Ахметова, Фонд першим у країні відреагував на світовий виклик загрози епідемії коронавірусу. Вже закуплено та передано МОЗ обладнання для ефективного лікування ускладнень COVID-19 – висококласні апарати штучної вентиляції легенів (ШВЛ) SERVO-I UNIVERSAL і SERVO AIR шведського виробництва та кисневі концентратори.
Зокрема, апарати ШВЛ від Фонду встановлено в Полтавській обласній інфекційній лікарні, Рівненській центральній міській лікарні та Закарпатській обласній лікарні. У названих лікарнях Полтави та Рівного встановлено кисневі концентратори для ШВЛ. Окремо концентратор від Фонду передано до Волинської обласної інфекційної лікарні. Медзаклади, що вже одержали обладнання від Фонду, визначало Міністерство охорони здоров’я України.
Крім того, Фонд закуповує аналізатори проб і тест-картриджі для них. Таке обладнання вже передано медикам Києва та Маріуполя.
Фонд також придбав засоби індивідуального захисту для українських медиків: унікальний ізолювальний мобільний бокс для транспортування інфекційних хворих EgoZlin biobag EBV, захисний біологічний та протихімічний костюм із фільтрувально-вентиляційною установкою EOBO-20 EgoZlin, захисні одноразові комбінезони від хімічних засобів, інфрачервоні термометри з лазерною указкою, багатошарові респіратори, захисні маски, окуляри.
Ще 22 апарати ШВЛ встановлено в автомобілях неонатальної швидкої допомоги, переданих Фондом у всі області за проєктом «200 швидких для України».
Фонд Ріната Ахметова у співпраці з Мінцифри створили унікальні освітні серіали для педагогів («Карантин: онлайн-сервіси для вчителів») і спільно з ФК «Шахтар» – для школярів («Діджитал-фізкультура для школярів за участю зірок спорту»). Цикли відеокурсів розміщені на сторінці Фонду Ріната Ахметова у Facebook і Youtube-каналі.
Також Фонд спільно з Мінцифри, Міністерством охорони здоров'я та Асоціацією анестезіологів України представили новий відеопроєкт «COVID-19: що потрібно знати про роботу апаратів штучної вентиляції легенів». Він покликаний допомогти фахівцям, які будуть або вже застосовують в практиці реанімаційне обладнання для порятунку пацієнтів з ускладненнями коронавірусної інфекції, швидко знайти спільну мову з сучасною цифровою медтехнікою. Серіал буде доступний на YouTube-каналі та сторінках Фонду Ріната Ахметова в соцмережах.
Спільно з телеканалом «Україна» Фонд створив соціальні ролики, що закликають людей похилого віку дотримуватися правила номер один під час карантину – залишатися вдома. У роликах #БатькиВДОМА беруть участь ведучі каналу «Україна» – амбасадори Фонду Ріната Ахметова – Ігор Пупков, Олег Панюта, Григорій Герман, Олексій Суханов і відомий журналіст Савік Шустер.