«Повернені додому»: історії українських дітей, які пережили незаконне вивезення до росії у Музеї «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова
Вони опинилися на території ворога без батьків і друзів. Вони — це громадяни України, яким ще не було 16 років. Історії українських дітей, які пережили незаконне вивезення до росії, і яких вдалося повернути додому Музей «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова зібрав до окремої колекції.
Ви знайдете її за посиланням Повернені додому: історії українських дітей, які пережили незаконне вивезення до росії
Позаду у Валерії — життя в окупації на рідній Луганщині, потім у бєлгороді. Звідти до України вона пробувала втекти тричі й лише третя спроба принесла бажаний результат. На зустріч із мамою дівчина чекала півтора року. Історія Валерії:
З Ізюма до краснодарського краю «на відпочинок» росіяни вивезли пів сотні дітей. Серед них були і Євген із молодшим братом. Термін перебування у таборі щоразу збільшувався і в якийсь момент батьки зрозуміли: дітей просто вкрали. Історія Євгена:
Олексій з Херсонщини так само потрапив «на відпочинок», звідки не повернувся вчасно. В одній з місцевих шкіл йому довелося навіть розпочати навчальний рік. Опинився в 7 класі замість 9-го: росіяни вважали, що він та інші діти нерозвинені. Історія Олексія:
"Музей Голоси Мирних" - "Мене вивезли на територію РФ під приводом загрози обстрілів"
Повернення цих та інших дітлахів до України — колосальна робота держави, небайдужих професіоналів та волонтерів. Вже вдома кожна така дитина потребує особливої уваги. Фонд Ріната Ахметова у співпраці з Офісом Уповноваженого Верховної Ради з прав людини першим надав комплексну допомогу дітям, яких вдалося повернути до України. Йдеться про психологічну та фізичну реабілітацію на зміні «Блогер Кемп» у санаторії на Закарпатті.
Розкажіть свою історію про війну на порталі Музею "Голоси Мирних", музей Фонду Ріната Ахметова або на безкоштовній гарячій лінії 0 (800) 509 001.