Поранені діти Донбасу: ще четверо пройдуть реабілітацію у вересні
За даними ЮНІСЕФ за 2 роки конфлікту на Донбасі постраждали 580 тисяч дітей, 186 з них дістали поранення. Для дітей, які потребують тривалого лікування та відновлення після отриманих травм, Гуманітарний штаб Ріната Ахметова запустив програму реабілітації. У ній взяли участь уже 47 дітей. Ще четверо пройдуть курс оздоровлення у вересні.
У санаторії «Слов’янський курорт» зараз проходить реабілітацію 9-річна Даша з Бахмута (Артемівська). Дівчинка дістала поранення 13 лютого 2015 року. Вона поверталася зі своїм другом зі школи, коли почався артобстріл у їхньому районі. У результаті Даша дістала осколкові поранення руки і спини, а її друг загинув на місці. Дівчинку відразу госпіталізували та прооперували, проте один осколок залишився в зоні спини. Лікарі його діставати не наважуються.
У санаторії Даша проходить індивідуально розроблену програму реабілітації, спрямовану на загальне оздоровлення й розробку кінцівок. Також курс спрямований на поліпшення психологічного стану дитини.
«Цього тижня ще 4 дівчинки, які дістали вогнепальні поранення під час військових дій на Донбасі, приїдуть у санаторії Бердянська на реабілітацію. Ми формуємо графік індивідуально для кожної дитини. Залежно від травм, рекомендацій лікарів, підбираємо санаторій. Реабілітація сприяє поверненню дітей до повноцінного життя», – сказала Ірина Темерко, керівник напряму «Адресна допомога» Гуманітарного штабу Ріната Ахметова.
Штаб надає допомогу в реабілітації за такими напрямами:
- лікування неврологічних захворювань;
- відновлення опорно-рухового апарату;
- відновне лікування внутрішніх органів;
- корекція стану після оперативного тривалого лікування;
- ендопротезування;
- протезування кінцівок і очей;
- адаптаційна реабілітація.
Курс реабілітації дитини становить 21 день і проходить в одному з реабілітаційних центрів Запоріжжя, Бердянська, Слов’янська або Одеси. Для того, щоб залишити заявку на проходження курсу за програмою «Реабілітація поранених дітей» необхідно зателефонувати на гарячу лінію Гуманітарного штабу на лінію допомоги 0800 509 001.