Поради психолога. На що треба звертати увагу жінкам, які хочуть стати усиновителями
Спеціалісти програми «Рінат Ахметов – Дітям. Сирітству – ні!» продовжують серію публікацій, присвячених мотивації та процесу всиновлення від експерта та психолога Наталії Міщенко.
«За дослідженнями фахівців, серед сімей-усиновителів переважна більшість тих, хто має сімейний стаж шість та більше років, – розповідає Наталія Міщенко. – Переважно це люди у віці 31–35 років, які мають середній дохід та досить високий матеріальний статус, а також середній та вищий рівень освіти.
Але головне те, що усиновителями стають люди з різних сімей. Самотні та багатодітні. Готові до труднощів і не дуже.
Є певна тенденція – самотні жінки беруть сиріт дуже часто. Але вони ризикують, тому що виховувати дитину самій дуже важко, навіть коли це біологічна дитина. У дітей з неповних сімей гостріше триває важкий підлітковий період. Коли дитина не бачить на власні очі приклад обох батьків, вона може вести себе більш неадекватно. Особливо коли дитина не рідна, то проблеми її підліткового періоду приписуються її спадковості.
Влучно сказав один із прийомних батьків: «Зазвичай краще, аби дитина виховувалася у повноцінній родині. Але це не означає, що самотня жінка не може стати гарною мамою. Але такі жінки здійснюють подвійний подвиг – їм доводиться ставати для дитини і батьком, і мамою. Таке неймовірне навантаження треба враховувати, зважити свої сили, аби потім не відмовлятися від усиновленої дитини тільки тому, що в нього чи в неї «погана спадковість».