Порада юриста: Що робити ВПО, якщо не виконується рішення суду про виплату заборгованості з пенсії?

Як і раніше, «гарячою темою» залишається питання соціальних виплат - найчастіше йдеться про пенсії.
- Що робити, якщо не виконується рішення суду про виплату заборгованості з пенсії? Виконавчу службу і міліцію вже пройшли.
Згідно із Законом України «Про виконавче провадження», рішення про стягнення коштів з державних органів, державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконується органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів. Простіше кажучи, у ситуації, коли рішення суду набрало чинності, але виплати так і не здійснюються, ви можете звернутися із заявою до Державної казначейської служби України щодо виконання судового рішення.
Відповідно до норми Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» строки виплати заборгованості не повинні перевищувати 3-х місяців з моменту набрання рішенням суду чинності. Судове рішення, яке набрало законної сили (або яке підлягає негайному виконанню), є підставою для виконання.
За невиконання рішення суду передбачена кримінальна відповідальність за ст. 382 Кримінального кодексу України.
Важливо зазначити, що Кабінет міністрів наприкінці серпня цього року ухвалив окремий порядок виплати заборгованості по пенсіях за рішенням суду - і стосується він усіх пенсіонерів, а не тільки переселенців. Порядок передбачає, що сума пенсії, яка має бути виплачена з державного бюджету за рішенням суду, переглядається (перевіряється) спеціально створеною при Пенсійному фонді комісією (Комісія з питань погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішенням суду). Більш детально про Постанову та Порядок ви можете ознайомитися в нашій статті «Пенсійний фонд ставить під сумнів рішення судів».
З огляду на це Пенсійні фонди можуть відмовляти у виконанні рішення суду, поки не буде рішення ще й цієї комісії. Це явно суперечить чинному законодавству і підлягає оскарженню.
Якщо Пенсійний фонд не виплачує вам пенсію навіть після рішення суду, дізнайтеся, на яких підставах це відбувається. Обов'язково робите письмовий запит, на який вимагайте письмову відповідь.