Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

ПОРАДА ПСИХОЛОГА БАТЬКАМ: як відправити дитину на відпочинок із бабусею й дідусем?

19.07.2017

Літо – прекрасна пора. Ідеально, звичайно, якщо сім’я може провести відпустку разом, але іноді батьки стають перед вибором – залишити дитину на все літо в задушливому місті й муніципальному садку або відправити з бабусею й дідусем у відпустку. Деякі батьки побоюються, що відпочинок у розлуці з мамою й татом може травмувати психіку дитини.

Марина Сорокіна, координатор Психологічної служби Штабу Ріната Ахметова, розповідає про те, як оздоровити дитину, і водночас уникнути негативних наслідків:

Якщо дитина часто бачиться з бабусею й дідусем, проводить із ними час, залишається в них ночувати або погостювати на пару днів, вже сформовані теплі, довірчі стосунки, дитина любить бабусю з дідусем, то жодних проблем, найімовірніше, не виникне. Кілька порад перед відпусткою.

  1. Насамперед постарайтеся стабілізувати власний емоційний стан. Якщо ви дуже переживаєте, то малюк обов’язково «заразиться» тривогою. Якщо ви будете спокійні і впевнені, то й дитина не буде хвилюватися.
  2. Поговоріть із малюком, розкажіть про майбутню поїздку. Нагадайте йому про те, як добре йому було з бабусею й дідусем проводити вихідні дні. Можна згадати кілька особливо яскравих моментів. Розкажіть, куди й наскільки поїде дитина. Якщо це, скажімо, поїздка до моря, можна показати фото й розповісти, як малюк буде проводити там час.
  3. Обов’язково скажіть, що ви любите малюка, обійміть його.
  4. Чудовим засобом у підготовці є гра. Ви можете разом із дитиною кілька разів програти ситуацію з поїздкою. Розкладіть улюблені іграшки і відправляйте зайчика на море з бабусею й дідусем. Гра обов’язково має закінчитися тим, що мама-зайчиха приїжджає й забирає зайчика! Дитина повинна бути упевнена у тому, що ви згодом її заберете.
  5. Якщо дитина потребує спеціальної дієти або приймає якісь ліки, то потрібно скласти докладний список, всі ліки купити й передати.
  6. Розкажіть бабусі й дідуся докладно про режим дня дитини і принципи харчування.
  7. Із собою малюк може взяти улюблені іграшки і дрібні предмети побуту. Якщо, скажімо, дитина звикла пити з однієї чашки, то варто покласти їй цю чашку із собою.

Якщо ж дідуся й бабусі дитина бачить дуже рідко, скажімо, вони живуть в іншому місті, жодного разу не залишався з ними без тата й мами, то ситуація дійсно може виявитися стресовою. У такому разі, планувати довгострокову відпустку цьогоріч не вийде. Запросіть бабусю з дідусем до себе в гості, нехай вони побудуть з онуком, погуляють із ним, пограють. Або вирушайте в гості до них. Водночас розповідайте малюкові, куди ви поїдете, скільки там пробудете. Можна залишити дитину на одну ніч із ними, потім на пару днів. Так поступово малюк набуде впевненості, що мама обов’язково повернеться. У ті дні, коли малюк перебуває з бабусею й дідусем, підтримуйте контакт із ним, телефонуйте або розмовляйте через скайп.