Понад 2 400 жителів Донбасу отримали допомогу «Тут і зараз». Інтерв’ю з координатором напряму «Адресна допомога» Штабу Ріната Ахметова
Із моменту створення (серпень 2014) Гуманітарний штаб Ріната Ахметова надав допомогу на термінове лікування та придбання медикаментів понад 2 400 мирним жителям Донецької та Луганської областей.
Ірина Темерко, координатор напряму «Адресна допомога» Гуманітарного штабу Ріната Ахметова розповіла про особливості роботи з адресними зверненнями людей, яким часто більше нікуди звернутися, і для яких Штаб — єдина надія на отримання життєво-необхідної допомоги.
— Яка мета й завдання стоять перед командою «Адресної допомоги» Штабу?
— Мета програми — допомогти «тут і зараз» людям, які опинилися у складних життєвих обставинах. Бути корисними там, де це особливо необхідно. Команда Штабу працює передусім на завдання: не залишити людину наодинці з бідою, бути максимально корисними там, де це особливо необхідно, разом із Рінатом Ахметовим допомагати своїм землякам — жителям Донбасу, вижити в цей суворий час. Переважно, надаємо індивідуальну адресну медичну допомогу на оплату складних операцій, медикаментозне лікування, супровід складної вагітності, допомогу пораненим дітям, допомогу сім’ям загиблих і постраждалим співробітникам групи. Також ми забезпечуємо дітей пільгових категорій зони АТО інсуліном, забезпечуємо кардіопрепарати літніх жителів Донецька й Макіївки, адресно доставляємо допомогу для пенсіонерів та інвалідів у Донецьку.
— Як відбувається робота з кожною конкретною людиною, котра звернулася до Гуманітарного штабу по допомогу в лікуванні?
Всі заявки надходять на «гарячу лінію» Штабу. Потім відповідальний співробітник «Адресної допомоги» зв’язується із заявником, розповідає йому про процедуру розгляду його заявки, і збирає анамнез захворювання: коли вперше з’явилася симптоматика, куди звертався по медичну допомогу, яке обстеження проводилося, яку тактику лікування медики рекомендують на сьогодні, що показують останні результати обстеження. Заявник має залишити контактну інформацію й відправити до Штабу пакет необхідний документів. З огляду на те, що часто людина психологічно пригнічена й виснажена через хворобу, у бесіді наші співробітники намагаються її підтримати. Особливо складно знайти правильні слова для батьків, у яких важко хворіють діти. Допомогу надаємо упродовж двох-семи діб, залежно від терміновості ситуації.
— Співробітники безпосередньо зв’язуються із лікарем заявника?
— Так, спілкування з лікарем є обов’язковим. Щодо прогнозів, об’єктивної картини захворювання, з’ясування поточних потреб людини в лікуванні. У разі необхідності проводиться додаткова консультація з незалежним лікарем-експертом для підтвердження тактики лікування. Можливою є організація пацієнтові додаткової консультації. Також наші співробітники добирають і закуповують необхідні за рецептом лікаря препарати, і далі пакують і відправляють ліки заявнику. Весь цей процес супроводжується оформленням необхідної документації. Кожен наш фахівець виконує колосальну роботу «під ключ» від початку й до кінця за кожною заявкою.
— Як після надання допомоги складається комунікація фахівців Штабу з людиною?
— За кожним відповідальним співробітником закріплені сім’ї, з якими вони працюють. Від моменту отримання та обробки заявки, подальшого процесу надання допомоги — до результату лікування. Наш фахівець постійно підтримує зв’язок із заявником і його лікарем. Часто сім’ї самі телефонують нам і розповідають про результати лікування. Ми отримуємо дуже багато листів із подякою від тих, кому допомогли. Дітки, наприклад, надсилають зворушливі малюнки, вироби, зроблені своїми руками, для Ріната Леонідовича на знак подяки.
— Скільком жителям Донецької й Луганської областей Гуманітарний штаб оплатив термінове лікування й необхідні медикаменти за весь час своєї роботи?
— Починаючи із серпня 2014 року, і станом на початок березня 2015 року, Штаб адресно допоміг понад 2 420 заявникам, 203 із яких — діти. Також Гуманітарний штаб узяв на себе всі витрати з лікування дітей, які постраждали під час бойових дій на Донбасі. Всього приблизно 50 поранених діток із Донецької та Луганської областей віком від 1 року до 18 років отримали допомогу в лікуванні важких травм, які вони дістали під час обстрілу, або перебувають під психологічним супроводом Штабу.
— Які нові напрями з’явилися в «Адресної допомоги»?
— Після численних дзвінків на «гарячу лінію» Штабу, ми відкрили новий проект — «Доступність інсуліну дітям у зоні АТО». У межах проекту ми плануємо забезпечити інсуліном неповнолітніх дітей, які страждають на інсулінозалежний цукровий діабет, які проживають у містах зони проведення АТО, і не мають доступу до життєво важливого препарату. Препарат інсуліну можуть отримати діти віком від 0 до 18 років із неповних сімей (діти з багатодітних сімей, діти під опікою та діти-сироти). З огляду на потреби, готові розглядати можливість видати інсулін також іншим дітям зони АТО. Цю роботу ми вже почали в березні, і за найближчі 2 місяці плануємо видати інсулін дітям на найближчі 2 місяці лікування підтримувальної терапії.
Докладніше дізнатися, про те, хто може отримати допомогу на лікування від Гуманітарної штабу Ріната Ахметова можна тут (https://akhmetovfoundation.org/ru/project/gumanytarnyy-shtab-rynata-ahmetova).